Moku mokesčius. Ar tikrai žinote, kiek sumokate?

mokumokescius zmones

Kiekvienas iš mūsų mokame mokesčius uždirbdami atlyginimą, pirkdami maistą, pildamiesi degalus. Mokesčius mokame kasdien, tačiau ar tikrai žinome, kokie jie yra? Ar galėtumėme pasakyti, kiek iš viso jų sumokame per mėnesį ar per metus?

Spausk žalią mygtuką ir sužinosi!

suzinok kiek moki mokesciu

 


APIE „MOKU MOKESČIUS“

LLRI, įgyvendindama švietėjišką iniciatyvą „Moku mokesčius“, siekia paprastai ir patraukliai parodyti gyventojams, kiek ir kokių mokesčių jie sumoka, bei supažindinti su valstybės išlaidomis.

2020 m. vidutinis atlyginimas bruto siekė 1524,2 eurus (darbo vietos kaina – 1551,18 eurus). Jam buvo pritaikyti tokie efektyvieji mokesčių tarifai: GPM (16,5 proc.), „Sodros įmoka“ (12,3 proc.), PSD įmoka (6,9 proc.), darbdavio sumokami mokesčiai (1,7 proc.). Taigi, atlyginimas „į rankas“ sudarė 62,6 proc.

Mokesčių našta uždirbantiems vidutinį darbo užmokestį Lietuvoje siekia 37,2 proc. nuo darbo užmokesčio. Lietuvos dirbantieji yra apmokestinami labiau nei labiausiai išsivysčiusių pasaulio valstybių (EBPO) vidurkis (36 proc.).

Nuo 2014 m. veikia LLRI unikali internetinė skaičiuoklė mokumokescius.lt, kuri leidžia kiekvienam dirbančiajam paskaičiuoti, kiek mokesčių jis sumoka nuo atlyginimo, kiek – vartodamas paprastas, akcizines ar lengvatines (pvz., vaistus) prekes ir paslaugas.
Sužinojęs, kiek mokesčių jis sumoka per metus, žmogus gauna ir savo asmeninį kasos kvitą, kaip jo sumokėti mokesčiai panaudojami.

Iniciatyvos partneris:

Friedrich Naumann foundation

 


SUŽINOK DAUGIAU

Kaip skaičiuojami mokesčiai nuo atlyginimo?
Kaip paskaičiuojamas asmeninis kasos kvitas už sumokėtus mokesčius?
Kaip skaičiuojama asmeninė laisvės nuo mokesčių diena?
Kokie yra mokesčiai Lietuvoje?
Kur panaudojami mokesčiai?

Jau apsilankėte mokumokescius.lt skaičiuoklėje? Turite papildomų klausimų? Rašykite mums mokumokescius@llri.lt


„MOKU MOKESČIUS“ FAKTŲ KNYGELĖ 2022

Leidinyje pateikiami atsakymai į klausimus, kaip ir kur 2022 m. buvo panaudojami gyventojų sumokami mokesčiai, kokie įsipareigojimai slegia valstybės pečius bei kaip tai atsiliepia žmonių gerovei.

Leidinį galite atsisiųsti šioje nuorodoje.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Atsisiųsti bukletą apie 2023 m. prognozuojamą biudžeto leidinį galite čia.

Atsisiųsti 2020 m. bukletą galite čia.

Atsisiųsti 2017 m. bukletą galite čia.

Atsisiųsti 2016 m. bukletą galite čia.Susijusios naujienos

Rikiuoti: