Ž. Šilėnas: Mind Your Own Business (0)

Geresnio palinkėjimo nei „Nesikišk ne į savo reikalus“ daliai „planetos apsaugos“ industrijos atsotovų nei nesugalvosi. „Mind Your Own Business: The Dark Side of Environmentalism“ yra naujas dokumentinis filmas. Skirtingai nuo viešąją edrvę uzurpavusios minties diktatūros, šis filmas bando parodyti neigiamas gamtosauginio judėjimo pasekmes. Filmo centre – neturtingos bendruomenės, kurių ekonominio vystimosi galimybes griauna užsienio gamtosauginiai judėjimai.

Jei ankstesnis „išsivysčiusio pasaulio“ kišimasis į „mažiau išsivysčiusio pasaulio“ reikalus smerkiamas kaip kolonializmas, dabartinis „gamtosauginis“ kišimasis prilyginamas absoliučiam gėriui. Pasirodo, patogiame name gyvenantis,
automobilį ir aibę kitų daiktų turintis, „žaliai“ nusiteikęs vakarietis gali piktintis, jei trečiajame pasaulyje kertamas miškas. Pusiaujo džiunglėms tapus „visos žmonijos“ turtu, ten gyvenantys žmonės atlieka vos ne zoologijos sodo eksponatų vaidmenį. Gi smagu turistams iš Vakarų atvažiuoti ir pažiūrėti „laukinių“.

Skurdas, o ne lankytinų vietų trūkumas yra didžiausia, skaudžiausia ir aktualiausia šių laikų problema. Tačiau kolonializmo laikais kolonizatoriai taip pat buvo šventai įsitikinę darą gerą darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 × 5 =