Ž. Šilėnas: EUtube (0)

Įvertindama tokių puslapių kaip Youtube populiarumą, Europos Komisija (EK) nusprendė, kad ir jai reikia prisidėti prie savos gamybos vaizdelių platinimo internetu. Youtube sukurtas kanalas EUtube, transliuojantis ES vaizdelius: “Už Europą be dūmų”, “Didinant vyno gamybos apimtis“, “Saugumas keliuose – visų rūpestis” ir pan. Kažkaip labai primena dar senais laikais kino teatruose prieš filmus rodytas rubrikas apie didėjančius primilžius, šachtininkų pasiekimus, alkoholio ir nikotino žalą organizmui.

Spėkite, kokia populiariausia ES “kino žurnalo” rubrika?
Klipą pavadinimu “Kino mėgėjams tai patiks!” Film lovers will love this) matė jau 122.000 lankytojų. Tai 44 sekundžių klipas kuriame sudėtos filmų ištraukos kuriose žmonės patiria orgazmą. Klipo pabaigoje nesiverčianti frazė Let’s come together skelbia, “Europa remia europietiškus filmus” ir reklamuojamas ES fondas MEDIA.

Pasipiktinusiems tokiu ES reprezentavimu buvo atsakyta, kad tai ištraukos iš pripažintų filmų, ir, kad Europa didžiuojasi savo turtingu kinematografijos paveldu. Ir iš tikro, jei kiekvienas pasipiktinęs galėtų cenzūruoti meną, netrukus prieitume laikus, kuriuos Mises apibūdina kaip tada, kada apie tai, kas yra menas, o kas – ne, spręsdavo storas ordinais apsikarstęs kvailys (galvoje, matyt, jis turėjo Hermann Göring). Tačiau nereikia pamiršti, kad kuomet kalbama apie tai, kuriuos menininkus turėtų remti valstybė, vis dėlto yra sudaromos įvairios kompetentingos komisijos.

Spręsti, kada lytinio akto vaizdavimas yra erotika, o kada – pornografija, čia nereikia, nes esminė problema yra mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimas. Be abejo, šį ir kitus vaizdelius patalpinti Youtube kainavo tikrai mažiau, nei išpirkti reklamos laiką TV kanaluose. Bet nereikia pamiršti, kad šių klipų kūrimas vyksta iš mokesčių mokėtojų pinigų. Todėl kiekvienas pilietis, net ir žiniasklaidoje šaržuojamas konservatyvus lenkas, turi teisę kvestionuoti, ar tinkamai panaudojami iš jo surinkti mokesčiai.

O iš vis esminis klausimas yra, reikia ES išleisti 755 mln. Eurų kinui, jei kinas esmės yra ekonominė veikla? Ypač turint galvoje, kad daugiau nei pusė šios sumos skiriama platinimui, kas, manau sutiksite, yra tikrai komercinė, o ne meninė veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five × four =