Ž. Šilėnas: Europarlamentui irgi reikia atostogų (0)

Jei pamenate, praeitą vasarą ES „dovanojo“ pigesnius pokalbius žmonėms, t.y. liepė sumažinti tarptinklinio ryšio (roaming) tarifus. Apie tokio žingsnio nepagrįstumą kalbėjau jau ne kartą.

 

Na, o šią vasarą Viviane Reding užsimojo prieš SMS žinutes siunčiamas iš užsienio. ES naudojami argumentai yra praktiškai identiški (ir taip pat klaidingi) kaip ir naudoti roaming’o skambučių atvejyje.

 

Į akis krenta viena frazė „į kvietimus savireguliacijai ir savanoriškam SMS roaming‘o kainų sumažinimui industrija neatsakė“. Kuo toks „savanoriškumas“ skiriasi nuo situacijos, kuomet plėšikas gatvėje liepia atiduoti pinigus, kitaip jis juos pasiims pats, žino turbūt tik ES konkurencijos institucijos.

 

Roaming‘as skambučiams ir SMS, lėktuvų bilietų kainų reklama – ką šie dalykai turi bendro? O gi tai, kad jais naudojasi ES politikai ir biurokratai keliaudami iš vienos šalies į kitą. Juokai juokais, bet atrodo, kad nemaža dalis pastarojo reguliavimo kyla iš to, kad vienam ar kitam ES pareigūnui kažkas neįtinka.

 

Kodėl ES institucijos nesusirūpinus, kad McDonalds mėsainiai skirtingose šalyse kainuoja skirtingai. “Argumentų“ reguliavimui čia tikrai ne mažiau, nei roaming‘o atvejyje. Kita vertus, koks gi europarlamentaras prisipažins valgantis McDonalde?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

20 + three =