Ž. Šilėnas: Antkainių viešinimas Venesueloje (0)

Geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti ar apie tai paskaityti. Jūsų dėmesiui – antkainių viešinimas Venesueloje, kur didysis revoliucionierius Hugo Čavesas sutvarkė „prekybinius antkainius”. Laisvu nuo antkainių tvarkymo laiku H. Čavesas taip kartu su Iranu kuria „teisingesnę pasaulio tvarką”, remia Kubos rėžimą, keičia šalies konstituciją, siuntinėja „karinius patarėjus” į kaimynines šalis (pvz., Boliviją) ir atvirai remia teroristines organizacijas (pvz., FARC Kolumbijoje).

Nuotraukoje sakoma:
– Produkto pavadinimas: aliejus „Diana”;
– Teisinga kaina: 4.73 Bolivaro;
– Kapitalistinė kaina: 7 Bolivarai;
– Sutaupymas: 32 proc.

Oficialiai 1 JAV doleris vertas 4,30 Bolivaro, tad „teisinga” aliejaus kaina, verčiant į litus oficialiu kursu būtų netoli 3 Lt už litrą. Bet realiai juodojoje rinkoje už 1 JAV dolerį duodama apie 7 Bolivarus ar daugiau. Čia ypač naudinga prisiminti, kad maždaug 2000-asiais už 1 Bolivarą buvo galima gauti 2 JAV dolerius, t.y. valiuta per 10 metų net ir oficialiu kursu nuvertėjo 8 kartus! Štai prie ko priveda „savarankiška” pinigų politika, kurią kartas nuo karto Lietuvai yra pasiūloma. Kitaip tariant, spausdini Litus ir nebėra jokios biudžeto skylės. Reikia pinigų? Įjungi pinigų spausdinimo mašina. Ir nereikia nei taupyti, nei išlaidų skaičiuoti. Kad tokiu būdu pinigai nuvertėja labai greitai lietuviams priminti nereikia. Dauguma atsimena kaip augo „talonų” nominalai, o piniginės pūtėsi nuo popierinių vis mažiau vertų pinigų.

„Patarimai” spausdinti pinigus kažkaip vis kažkaip neprigyja (nors čia galima atsipūsti). Bet štai idėjų reguliuoti kainas, viešinti ir reguliuoti antkainius – nors vežimu vežk. Įdomu, iš kur jie ateina?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eleven + fourteen =