Kainų viešinimas – deja (vu) matyta (0)

2007 metų spalį Ryšių reguliavimo tarnyba nusprendė, jog skaidrumo ir konkurencijos padės pasiekti mobiliojo ryšio kainų palyginimo svetainė. Tokį komentarą tada publikavome. Tekstas nekeistas. Argumentai galioja. O tada skambėjęs neįtikėtinai sarkastiškas pasiūlymas valdžiai viešai lyginti kondensuoto pieno kainas, šiandien teikiamas iš Vyriausybės rūmų. Kaip sakoma, juokauti reikia atsargiai.

Kainų lyginimas – ne valstybinės reikšmės užsiėmimas

Giedrius Kadziauskas, LLRI vyresnysis ekspertas

2007-10-08

Komentaras, Verslo savaitė

Lietuvos gyventojai turėtų ramiau atsikvėpti – po daugiau nei dešimties mobiliojo ryšio paslaugų teikimo Lietuvoje metų, 4,73 mln. aktyvių mobiliojo ryšio abonentų ir rekordinės Europoje (139,9 procento) mobiliojo ryšio skverbties, pagaliau atsirado paslaugų kainų palyginimo svetainė Skaiciuok.lt, kuri leis susiorientuoti besiblaškantiems vartotojams. Ją jums pristato biudžetinė įstaiga Ryšių reguliavimo tarnyba.

Naivoka. Tik kodėl už mokesčių mokėtojų pinigus.

Valstybinės skaičiuoklės neišvengiamai remiasi prielaida, kad vartotojai „žioploki“ ir maustomi. Tik taip jie galėtų pateisinti, kodėl kuria paslaugas, kurios nė iš tolo nekvepia valstybės funkcija. Rinkoje kainų palyginimas ir geriausių kainų paieška yra svarbi vartotojui reikalinga ir vertinama paslauga. Ryšių reguliavimo tarnyba tikriausiai įsitikinusi, kad vartotojai pasiklydę tarp reklamų, neskaito sutarčių ir nesupranta, už kokias paslaugas moka.

Gal taip ir yra, bet rinkoje įprasta, kad vartotojas niekada visko nežino ir  kuomet vartotojai jaučia, kad paslaugos nebegali pasirinkti patys, rinkoje atsiranda patarėjas, žinantis ir vertinantis paslaugas ir kainą. Ir Lietuvos Vyriausybė didžiajam atominiam sandoriui pasisamdė, net porą vienas kitą tikrinančių vertintojų .

Toms paslaugoms, kurių vertinimas sąlygiškai paprastas, atskiros tarpininkavimo paslaugos poreikis nėra didelis, todėl rinkoje tarpininkai pirkti pienui ar kavai neatsiranda. O sudėtingoms prekėms ar paslaugoms pirkti jų turime – nekilnojamojo turto tarpininkai, draudimo, paskolų brokeriai (http://www.paskolu-brokeriai.lt), įvairiausios interneto svetainės www.pricegrabber.comwww.bizrate.comwww.pricerunner.co.uk, statybų ir remonto darbų kainas žinantys sąmatininkai lygina siūlomas kainas ir ieško geriausio sandėrio vartotojui.

Tik tikėtina, kad privatus patarėjas, žinantis kas ir už kiek siūloma mobiliojo ryšio rinkoje, nebeatsiras kai turi valstybinį www.skaiciuok.lt konkurentą.

Deja, vartotojams padėti nesidrovi ir Žemės ūkio ministerija, kuri siūlo Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) deleguoti naują funkciją – tikrinti rinkoje esančių kainų nurodymą. Toks nutarimo projektas antradienio posėdyje teikiamas ministrų kabinetui. Taigi, visos prielaidos tam, kad ateityje turėsime ir pieno, kondensuoto pieno, varškės ir kitų prekių kainų palyginimus internete ir tarnybos darbuotojus beišblaškančius po prekybos centrus ir registruojančius besikeičiančias kainas.

Naivoka. Tik kodėl už mokesčių mokėtojų pinigus.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × four =