K. Leontjeva. Skolos politikams – taram param (0)

Taip, nesuklydot, šįkart apie daugelio mėgstamą knygų ir animacinių filmukų herojų Mikę Pūkuotuką, tik gal šiek tiek kitokį, nei mes jį įpratę matyti. Kviečiu pažiūrėti šį juokingąvideo.

vinni-pux

Tiesiog nemirtinga Mikės Pūkuotuko (“Medvedevo”) frazė, atsakanti į Knysliuko klausimą repliką, kad prieš savaitę jie jau pasiskolino du milijardus: “Reikia paaiškinti, kur mes juos išleidom. Minutėlę, minutėlę… O gal šitaip: taram param, taram param? Man rodos, neblogai!” Mikė Pūkuotukas pažeria ir kitų išminties perliukų, pamokydamas visus besiskolinančius politikus: “Svarbiausia sudaryt įspūdį, kad mes ruošiamės tuos pinigus grąžinti”.

Pūkuotukas gal yra aukštesnėje už kitus maniakiško skolinimosi stadijoje, jis tiesiog vaikšto ir prašinėja, bet manau, galima įžvelgti daug panašumų tarp milžiniškais kiekiais besiskolinančių valstybių ir šio filmuko herojaus. Pavyzdžiui, pasiskolinti pinigai yra pravalgomi ir neaišku, kaip jie bus grąžinti – jokio plano niekas neturi…

Kitų metų pabaigoje Lietuvos valstybės skola pasieks 40 proc. BVP. Kad ir ką jie besakytų, politikams ir valdininkams skolinimasis yra lengva išeitis – jeigu nesiskolintumėm, šaltuose kabinetuose sėdintys biurokratai gal greičiau pradėtų gerinti verslo sąlygas, naikinti reguliavimus, vykdytų reformas, nes pajaustų tiesioginį suvaržytos rinkos poveikį – tuščią biudžetą. Skolinimasis tad maskuoja tikrąją padėtį ir leidžia nieko nedaryti.

Taip ir gyvenam – maniakiškai lakstom po girelę, ieškodami pas ką dar pasiskolinti, bandom sudaryti vaizdą, kad tuos pinigus grąžinsim, o pasiskolintus pinigus išleidžiam taram param…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

seventeen − fourteen =