R. Šimašius: Apie lietuviškas mišraines (0)

Šios dienos „Lietuvos ryte” skaitau, kad atvyko į Lietuvą toks vokietis profesorius A. Henzelis, kuris, kaip galima spėti, yra pusfabrikačių specialistas ir pakomentavo vietinę situaciją. Kaip perteikiama, pasakė, ir kad vakarais nerizikuotų pirkti mišrainių su majonezu.

 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba „sureagavo“ ir nutarė, kad artimiausiu metu mišrainių cechai turės būti pertvarkyti ar uždaryti. Nežinau, kas tiksliai nuspręsta, tik žinau, kad p. Henzelis yra visiškai teisus, kai teigia, kad jei prie salotų stovi žmonių eilė, reiškia jo žodžiai neturi prasmės. Klausimas – kam turi pasiskųsti vartotojai dėl dirbtinai sumažinto asortimento ar dėl dirbtinai padidintos kainos, kad į jų siūlymus būtų atsižvelgta?.. Tokios vietos, deja, nėra.

 

Jau kuris laikas pastebiu, kaip vis užsimojama prieš pusfabrikačių ruošimą prekybos centruose. O koks pagrindinis priekaištas? Kaskart tas pats – prekybininkai turi pardavinėti, o ne gaminti, o gamyba turi vykti ne ten, kur pardavinėjama.

 

Kol kas vartotojams lyg ir numatoma palikti dvi alternatyvas: arba perkiesi produktus ir salotas ruoši namie, arba nusiperki kažkur (bet ne prekybos centre) pagamintas salotas. O jeigu sumažėjus salotų asortimentai žmonės pasirinks pirmąjį variantą?.. Juk nežinia kaip tuose namuose viskas maišoma, kokio dydžio virtuvės, kiek jose žmonių (tai – dabartiniai priekaištai prekybininkams). Ar nereiks tada pasakyti, kad salotas pjaustyti ir maišyti apskritai tegalima centralizuotai ir griežtai prižiūrint?

 

Štai http://www.vet.lt/  tarnybos vadovas teigia, kad: „Įmonės įpareigotos nedelsiant pašalinti pažeidimus, įvertinus riziką, sumažinti gaminamos produkcijos asortimentą bei kiekius“ (pabraukta autoriaus). Arba dar: „Prekybos centrų kulinarijos cechai yra priskiriami prie padidintos rizikos maisto gamybos įmonių, kurios griežčiau kontroliuojamos, joms keliami aukštesni reikalavimai“ (pabraukta autoriaus).

Panašu, kad Maisto ir veterinarijos tarnyba labiau susirūpinusi rinkos dalimis ir prekybininkų bei vartotojų spaudžiamais gamintojais, o ne vartotojais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 × five =