Ž. Šilėnas: Tikėjimas globaliniu atšilimu – oficialiai pripažinta religija (0)

Iš didelio rašto britai baigia išeiti iš krašto. Kaip rašo Economist, į Religijų ir tikėjimo įstatymą (?!) nuo šiol bus įtrauktas ir tikėjimas žmogaus sukeltu globaliniu atšilimu. Ką tai reiškia? Jei anksčiau tave atleido iš darbo, teisme galėjai ginčytis, kad tave atleido neva religiniais sumetimais. Dabar atleisti britai turės galimybę ginčytis, kad juos iš darbo atleido dėl to, kad jie tiki žmogaus sukeltu globaliniu atšilimu.

Economist pateiktus pavyzdžius galima praplėsti. Neatvykai į darbą? Sakai, kad į darbą neatvykai todėl, kad nenorėjai teršti aplinkos. Nespėjai atspausdinti ataskaitos? Sakai, kad taupei popierių. Siunčia į komandiruotę? Atsisakai, nes lėktuvas – tau nepriimtina transporto priemonė. Atleido, nes nevykdai savo pareigų? Duodi darbdavį į teismą, ir įrodinėji, kad darbdavys, liepdamas atlikti darbą, pažeidė tavo, kaip tikinčiojo globaliniu atšilimu, teises.

Kita vertus, galbūt dabar, kai pasaulinė temperatūra krenta, klimato kaitos aktyvistams laikas užsiimti religines pozicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

14 − 2 =