Ž. Šilėnas: “Kova su klimato kaita – ramstis ekonomikai”. Kur jau ne! (0)

Tuomet ramstis ekonomikai yra ir mašinų avarijos, aviakatastrofos, langų daužymas ir t.t. ir t.t. Regis visa plejada viešų asmenybių pradedant Obama, baigiant šiandienos „Verslo žinių“ trečiajame puslapyje esančiu „Royal Dutch Shell plc.“ yra pakerėti minties, kad finansuojant brangias ir ekonomiškai nepasiteisinančias technologijas galima vienu šūviu nušauti du ar net daugiau zuikių: pasiekti geresnės ekologinės situacijos, atpiginti ar padidinti energijos tiekimą ir dar stimuliuoti ekonomiką krizės sąlygomis.

Iš tikro „Green growth“ ar kitais pavadinimais besipuikuojančios strategijos yra savotiškas oksimoronas (Oxymoron). Naudojant mažiau anglių Ceteris paribus energijos taip pat bus mažiau.

CO2 gaudymo ir konservavimo technologijos platesnis taikymas leistų sumažinti išmetamo CO2 kiekį ir stimuliuotų CO2 gaudymo ir konservavimo technologijas gaminančias įmones. Lygiai taip pat, kaip nurodymas būtinai nešioti skrybėles stimuliuotų skrybėlių sektorių.

Na gerai, CO2 gaudymo ir konservavimo technologija leidžia naudoti santykinai pigesnį šaltinį – anglis, o tai gali pasiteisinti brangių naftos kainų kontekste. Bet pagrindinė pamatinė priežastis, kodėl CO2 gaudymo ir konservavimo technologija atsirado yra mūsų pačių susigalvoti barjerai anglių naudojimui. Kitaip tariant, būtent todėl, kad ES sugalvojo kovoti su klimato kaita, mes nebegalime naudotis pigiu ir patikimu šaltiniu – anglimi – pigiai ir patikimai. Todėl kova su klimato kaita yra ne ramstis ekonomikai, o didelė smegduobė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

19 − fifteen =