Zarasų rajono savivaldybė 2014

Zarasų raj. savivaldybė, surinkusi 51,9 balo iš 100, indekse užėmė 24 vietą iš 53 rajonų savivaldybių. Tai aukščiausia iki šiol savivaldybės užimta vieta Lietuvos savivaldybių indekse. Rezultatą nulėmė geresnis mokesčių, socialinės rūpybos ir sveikatos sričių vertinimas.

Savivaldybėje pradėjus dirbti privatiems šeimos gydytojams, skirtas geresnis įvertinimas sveikatos srityje. Teigiamai vertinama tai, kad gydymo įstaigos dirba nenuostolingai. Mažėjantis nedarbo lygis ir socialinės pašalpos gavėjų skaičius lėmė geresnį socialinės rūpybos srities įvertinimą. Mokestinė aplinka įvertinta palankiai, nes savivaldybėje netaikomas maksimalus 4 proc. tarifas nenaudojamai žemei.

Užimti aukštesnę poziciją savivaldybei sutrukdė prastesni įvertinimai investicijų ir biudžeto srityse. Daugiau nei 30 proc. sumažėjusios materialinės investicijos (2012 m.), krentantys išduodamų statybos leidimų ir verslo liudijimų skaičiai lėmė prastesnį investicijų srities įvertinimą. Biudžeto srityje augo įsiskolinimai kreditoriams ir savivaldybės skola. Neigiamai vertinta ir tai, kad dalis viešųjų pirkimų buvo vykdomi ne (supaprastino) atviro konkurso forma, bet kitais, mažiau skaidriais būdais.

Zarasų r 1Zarasų r 2Zarasų r 3 Sutartinis žymėjimas rajonų