Panevėžio miesto savivaldybė 2014

Panevėžio m. savivaldybė, surinkusi 63,6 balo iš 100, indekse užėmė 3 vietą iš 7 miestų savivaldybių. Nors pozicija per metus nepasikeitė, tačiau aukštesnį nei praėjusiais metais bendrą balą savivaldybė gavo už geriau įvertintas biudžeto, sveikatos bei socialinės rūpybos sritis.

Sparčiai mažėjanti skola buvo tarp pagrindinių veiksnių, lėmusių geresnį biudžeto srities įvertinimą. Sveikatos sritis išsiskyrė tuo, kad čia daugiausiai gyventojų lankosi pas privačius gydytojus, lyginant su kitomis miestų savivaldybėmis. Bendrą situaciją mieste pagerino sparčiausiai tarp miestų mažėjantis socialinės paramos gavėjų ir bedarbių, negalinčių rasti darbo metus ir ilgiau, skaičius.

Žemesnį nei praėjusiais metais įvertinimą gavo švietimo, administracijos bei komunalinio ūkio sritys. Valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai buvo vieni prasčiausių tarp miestų savivaldybių – tai lėmė blogesnį švietimo srities įvertinimą. Žemesnis įvertinimas administracijos srityje skirtas, nes 2013 m. savivaldybė du kartus buvo pripažinta pažeidusi teisės aktus. Šilumos bei vandens tiekimo kainos atitinka šalies miestų vidurkį, tad ir šioje srityje pranašumų Panevėžys neturi.

panevėžio m 1 panevėžio m 2 panevėžio m 3SI miestai sutartinis zymejimas