Teisės aktų „auksavimas“: kaip atpažinti ir išvengti?

„Auksavimas“ perkeliant Europos Sąjungos (ES) teisę į nacionalinę teisinę sistemą (angl. gold-plating) vis dar yra vienas iš pagrindinių veiksnių, trikdančių ES bendrosios rinkos veikimą. Dėl to ne tik nepagrįstai nukenčia bendrovės ir vartotojai, bet ir mažėja ES, kaip pasaulinės rinkos dalyvės, konkurencingumas. Taigi, užkirsti kelią „auksavimo“ praktikai yra vienas svarbiausių ES uždavinių mažinant kliūtis bendrajai rinkai veikti.

Dažna ES valstybių narių (VN) praktika „persistengti“ perkeliant direktyvas ne tik kenkia ES veikimui, bet ir nacionalinei ekonomikai bei gyventojams. Tačiau daugelis ES VN pernelyg nesureikšmina „auksavimo“ poveikio ir taiko šią praktiką deramai neįvertindamos jos poveikio. Atsižvelgiant į daugybę neigiamų padarinių, kuriuos „auksavimas“ sukelia tiek ES, tiek nacionaliniu lygmeniu, su juo turėtų kovoti ne tik ES, bet ir valstybės narės.

Parsisiųskite tyrimą

Šio tyrimo tikslas yra dvilypis. Pirma, siekiama suteikti pilietinei visuomenei priemonių ir argumentų, kurie padėtų įvertinti nacionalines ES teisės perkėlimo iniciatyvas metodologiniu ir teisėkūros požiūriu. Kitas tikslas – informuoti įstatymų leidyba užsiimančius subjektus apie „auksavimo“ rizikas ir pateikti ES teisės perkėlimo į nacionalinę teisę gerosios praktikos pavyzdžių bei rekomendacijų, kaip juos veiksmingai įgyvendinti.

Tyrimas remiasi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Europos Komisijos (EK), Europos Parlamento (EP) medžiaga ir ES teisės specialistų vertinimais. Studijoje analizuojama ir apibendrinama geroji Jungtinės Karalystės ir Švedijos praktika, taip pat siekiama numatyti teisines priemones, skirtas „auksavimui“ užkardyti tiek įstatymo priėmimo, tiek jo ex-post vertinimo metu.

Parsisiųskite tyrimą

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.