Tarp geriausių pasaulyje – ir LLRI

Lietuvos laisvosios rinkos institutas – pasaulio prestižinių institutų gretose. Pasaulinį viešosios politikos institutų reitingą sudarantis JAV Pensilvanijos universitetas LLRI šiemet vėl įvertino puikiai – skirta 11-a vieta geriausių Centrinės ir Rytų Europos institutų (ang. think tank) sąraše.

Indekse „Global Go To Think Tank” vertinami beveik 7000 vadinamųjų think tankų iš visų pasaulio kampelių. Tarp geriausių 2 procentų institutų (šiemet esame 125) LLRI pateko jau kelerius iš eilės. Reitinge organizacijų, turinčių mažesnį kaip 5 mln. dolerių biudžetą, esame net 36 pasaulyje.

„Šis tarptautinis įvertinimas – įrodymas, kad pripažinimą galima pasiekti ir neturint didelio biudžeto. Didžiuojamės, kad esame vertinami taip pat gerai, kaip įtakingiausios, didžiulės ir visame pasaulyje garsios organizacijos,” – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Atskiri įvertinimai skirti už atliekamus tyrimus, už įtaką šalies ekonominei, socialinei politikai.

„Kasdien stebime valdžią – analizuojame politikų pasiūlymus, įstatymų projektus. Pasitelkdami ekspertinius vertinimus, taip pat žiniasklaidą, stengiamės ir užkertame kelią nereikalingiems, biurokratinę naštą didinantiems valdžios užmanymams. Mūsų tyrimai, tokie kaip savivaldybių indeksas, šešėlinės ekonomikos analizė yra cituojami tiek politikų, tiek viešosios nuomonės formuotojų, jie – svarbus argumentas priimant politinius sprendimus,” – pabrėžia Ž. Šilėnas.

LLRI aktyviai dalyvauja „EPICENTER“ tinklo veikloje formuojant ES viešąją politiką, kartu su įtakingais Vakarų Europos „think tankais“. Esame pripažinti Vidurio ir Rytų Europos institutų tinklo „4Liberty“ lyderiais, aukštai vertinamais pasaulinio tinklo „Atlas Network“. 2014-ųjų pabaigoje už savivaldybių indeksą laimėjome prestižinį, „Atlas Network“ įsteigtą „Templeton Freedom Award“ apdovanojimą.

„Viešosios politikos institutai yra pasaulinis fenomenas, kurio įtaka auga. Būdami gija, veikdami kaip tiltai tarp akademinių žinių ir politinės galios, jie turi esminę reikšmę valdžioms ir piliečiams visame pasaulyje,” – pažymi James G. McGann, Pensilvanijos universiteto lektorius, vienas indekso sudarytojų.

Pasaulinio „Global Go To Think Tank” reitingą lėmė beveik 5000 žurnalistų, organizacijų, viešosios politikos ekspertų ir sprendimų priėmėjų iš 143 šalių balsas. Vertinama darbų kokybė, publikacijų skaičius ir vertė, reputacija ir kiti organizacijų veiklos aspektai. Reitingo tikslas – įvertinti ir didinti viešosios politikos institutų įtaką šalyse. Geriausiu pasaulio viešosios politikos centru, jau aštuntus metus iš eilės pripažintas „Brookings Institution“ (JAV).