Švenčionių bendruomenės mokėsi efektyviai diskutuoti dėl investicijų ir aplinkos

Lietuvos laisvosios rinkos institutas Švenčionyse organizavo nemokamus mokymus vietos bendruomenėms „Bendruomenė, investicijos ir aplinkosauga: kaip vertinti, dalyvauti, komunikuoti”. Aktyviai veikiančių bendruomenių atstovai mokėsi, kaip efektyviai susitarti dėl aplinkos, kurioje gyvename.

Bendruomenės domėjosi, kaip visapusiškai vertinti miesto sprendimus dėl investicinių projektų. Lektoriai pasakojo apie aktualias konstitucines teises, kaip tinkamai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją. Mokymus vedė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertas Dominykas Šumskis ir komunikacijos vadovė Asta Narmontė.

„Miestuose ir miesteliuose priimama daug sprendimų, kurie yra susiję su aplinka, kurioje gyvename, ar, konkrečiai, su mūsų nuosavybe – namu, sklypu, mišku. Patys žmonės taip pat vis aktyviau imasi veiklos. Tačiau tyrimai rodo, kad svariam gyventojų dialogui su savivaldybėmis, investuotojais ar kaimynais, dažnai pritrūksta žinių, pasirengimo, tikėjimo savo jėgomis. Blogai, kai svarbūs sprendimai nepriimami dėl nesusikalbėjimo. Juk visi turi tą patį tikslą – kad gyventi būtų geriau“, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Per mokymus lektoriai pateikė atvejų analizes apie rezonansinius investicijų projektus, tokius kaip kiaulių fermą, atliekų deginimo gamyklą, Kazokiškių sąvartyną, skalūnus ir pan. Juos nagrinėjant siekiama paprastai ir aiškiai atskleisti aplinkosauginius, socialinius, ekonominius ir teisinius argumentus.

„Savo veikloje siekiame, kad visi savivaldybėje priimami sprendimai būtų naudingi žmonėms. Patys aktyviai dalyvaujame projektuose, ieškome būdų pagerinti žmonių gyvenimą. Mokymuose pateikti informacija, pratybos pritaikomos kasdienėje veikloje ir įdomios“, – po mokymų sakė Švenčionių vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ pirmininkė Birutė Borovikienė.

Šis seminaras – tai instituto iniciatyvos „Su(si)tarkim“ dalis. Iniciatyva Lietuvos laisvosios rinkos institutas siekia, kad gyventojai argumentuotai diskutuotų jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitartų dėl aplinkos, kurioje gyvena. Mokymai organizuojami 16 savivaldybių.