„Su(si)tarkim“: mokymai Tauragės rajono bendruomenėms ir NVO

Birželio 5 d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko jau penktieji LLRI projekto „Su(si)tarkim“ mokymai vietos bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms.

Mokymų metu žiniomis dalinosi LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, jaunesnysis ekspertas Dominykas Šumskis ir Tauragės žiniasklaidos atstovai.

Dalyviai ieškojo atsakymų į tokius klausimus: kaip visapusiškai įvertinti mano miestelio viešosios politikos sprendimus dėl investicinių projektų? Kokios konstitucinės teisės man aktualios? Kaip aiškiai, pagrįstai ir tinkamai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją?

„Aš tikiu ir tikiuosi, kad seminaras tauragiškiams buvo naudingas. Kartu su kitais pranešėjais dalinomės patirtimi apie tai, kaip mąstyti apie investicijas, kaip jas skaičiuoti. Taip pat praktinių užsiėmimų metu mokėmės, kaip kalbėti su valdžios atstovais ir žiniasklaida. Matant dalyvių entuziazmą ir ryžtą veikti, esu tikras, kad patarimai dalyviams pravers,“ – įspūdžiais po seminaro dalinosi Žilvinas Šilėnas.

Klausykite Žilvino Šilėno visą interviu Tauragės radijo laidoje „Žinios gyvai“:

Seminaras – tai naujausios instituto iniciatyvos „Su(si)tarkim“ dalis. Iniciatyva LLRI siekia, kad gyventojai argumentuotai diskutuotų jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitartų dėl aplinkos, kurioje gyvena.

Šią inciatyvą LLRI įgyvendins net 16-oje Lietuvos savivaldybių. Daugiau apie „Su(si)tarkim“.