Stipriausių idėjų kalvių vadovai susitiko Vilniuje

CEO SUMMIT 2015

Rugsėjo 11-12 dienomis į Lietuvos laisvosios rinkos instituto Vilniuje surengtą tarptautinį idėjų kalvių (angl. think tank) viršūnių susitikimą susirinko trylikos stipriausių Europos ir JAV idėjų kalvių vadovai.

Pranešimus skaitė iškilus JAV politologas, rašytojas ir sociologas, „Templeton Leadership Academy“ narys dr. Charles Murray, savo naujoje knygoje „By the People: Rebuilding Liberty Without Permission“ pasiūlęs ryžtingas priemones visuomenės laisvei atkurti.

„Atlas Network“ vadovas Brad Lips pažymėjo, kad „susitikimo tikslas – žvelgti į ateitį ir aptarti svarbiausius klausimus žmogaus laisvės, atsakomybės ir gerovės temomis.“ Susitikimo dalyviai diskutavo idėjų kalvių istorinės raidos tema, aptarė šiuolaikinio idėjų kalvės modelio privalumus ir trūkumus, ieškojo optimaliausio išteklių paskirstymo modelio. Taip pat itin daug dėmesio skirta naujo, efektyvaus ir patrauklaus komunikacijos modelio kūrimui. Dalyviai diskutavo moralės ir laisvės temomis ir ieškojo efektyviausių būdų laisvės idėjų sklaidai visuomenėje.

Lips

Svečiai taip pat dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovais ir išreiškė susirūpinimą dabartine geopolitine situacija, augančiu valstybių įsiskolinimu ir filantropine veikla, skatinančia valstybinį reguliavimą, o ne pilietinę laisvę ir visuomenės gerovę.

Vadovai džiaugėsi galimybe dalintis gerąja praktika ir įžvalgomis bei įsitraukti į tvirtesnį bendradarbiavimą siekiant įtvirtinti žmogaus laisvės, atsakomybės ir laisvosios rinkos idėjas visuomenėje. „Savo profesiniame gyvenime negalėčiau įvardinti kito 72 valandų periodo, per kurį įgavau tiek daug praktinės patirties“, – įspūdžiais dalijasi Ekonomikos reikalų instituto (Jungtinė Karalystė) vadovas Mark Littlewood.

CEO15

CEO15(3)CEO15(2)