Startuoja pirmoji Lietuvoje interaktyvi ekonomikos mokytojų knyga

Liepos 23 d. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) Švietimo centras padėjo pamatus naujos kartos ekonomikos mokymui mokyklose. Su interaktyvia mokytojo knyga ir vadovėliu „Ekonomika per 31 valandą“ naujus mokslo metus pasitiks daugiau nei 7 000 moksleivių ir 200 jų mokytojų iš visos Lietuvos.

„Siekiame, kad kiekvienoje klasėje būtų ugdomas kritinis ekonominis mąstymas, leidžiantis aiškiai suvokti aplinkinį pasaulį. Išleidus vadovėlį ir sukūrus interaktyvią platformą mokytojams, mūsų darbas tik prasideda. Įsipareigojame palaikyti nuolatinį ryšį su mokytojais, atnaujinti ne tik teorinę medžiagą, bet ir pildyti ją vaizdo įrašais, iliustracijomis, komiksais, naujausiais statistiniais duomenimis bei svarbiausiomis ekonomikos aktualijomis“ –  inovatyviu sprendimu dalinasi viena iš vadovėlio bendraautorių, LLRI Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

2014-2015 metais vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ ir interaktyvi mokytojo knyga buvo išbandyta ir ištobulinta kartu su 1 350 moksleivių ir 28 mokytojais. Vadovėlį rekomenduoja ne tik Švietimo ir mokslo ministerija, bet ir žinomi šalies edukologai. Pasak dr. Austėjos Lansdbergienės, nauja švietimo priemonė skatina tinkamą – vakarietiškomis vertybėmis grįstą – darbo kultūrą, moko sąmoningai elgtis su pinigais, o tai yra itin aktualu šių dienų Lietuvoje, kad auganti naujoji karta įsisąmonintų žmogaus darbo vertę. „Manau, kad toks vadovėlis yra šiuolaikinis ir atliepia mokyklos poreikius,“ – teigia A. Landsbergienė.

Lietuvoje ekonomikos mokymas 9-10 klasėse yra privalomas, tačiau nacionalinio ekonomikos brandos egzamino nėra, didžioji dalis mokytojų ekonomiką dėsto šalia kitų dalykų, pavyzdžiui, matematikos, geografijos ar istorijos. LLRI atliktos apklausos rezultatai liudija ekonomikos mokytojų poreikį kitokioms švietimo priemonėms – net 70% mokytojų mano, kad dabartiniuose vadovėliuose trūksta informacijos apie mokinių įtraukimo į mokymosi procesą būdus: inovatyvius žaidimus, diskusijas bei kitas ugdymo priemones.

„Ekonomika per 31 valandą“ klases pasieks jau šį rugsėjį, o registruotis ir prisijungti prie naujojo puslapio www.ekonomikos-vadovelis.lt mokytojai gali jau dabar.

mokytojo knyga