Ž. Šilėnas: „Sodros” lubos būtinos (laida Atviras pokalbis)


Sodros lubos ir kitų mokesčių reguliavimas. Ką galima pakeisti? Apie tai Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas diskutavo Žinių radijos laidoje „Atviras pokalbis”.

„„Sodros” lubos svarbios ir ekonomikai, ir elementariam sąžiningumui. Jei norim brangiai apmokamų darbo vietų, negalima iš visų daugiau uždirbančių lupti devintą kailį, net ir įvedus „Sodros” lubas jie sumokėtų daug. Antra, lubų reikia dėl elementaraus sąžiningumo. Dabartinė sistema yra pritaikyta tiems žmonėms, kurie sumoka mažiau. Nes ar tu daug sumoki, ar mažai, pensiją gausi vistiek mažą. Natūralu, kad į tokią sistemą visi nori mažėti kuo mažiau”, – teigia Ž. Šilėnas.

Šiuo metu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas baigia svarstyti Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kurie aktualūs daugumai šalies dirbančiųjų. Tarp siūlymų kuriems pritarta – smulkiųjų ūkininkų apmokestinimas, didesni mokesčiai dirbantiems pagal terminuotas darbo sutartis, tantjemų gavėjams ir t.t., „Sodros” lubų pasiūlymą komiteto nariai atmetė.