LLRI laimėjo tarptautinį Templetono laisvės apdovanojimą

2014 m. lapkričio 14 d., Vilnius Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) rengiamas Lietuvos savivaldybių indeksas laimėjo prestižinį „Templeton Freedom Award“ (JAV) apdovanojimą ir 100 tūkst. JAV dolerių premiją. Tarptautinis apdovanojimas kasmet teikiamas organizacijoms už jų indėlį skatinant konkurenciją ir žmogaus veiklumą. Į šių metų „Templeton Freedom Award“ finalą pateko aštuoni viešosios politikos centrai iš Danijos, Lietuvos, Meksikos, Jungtinių Amerikos Valstijų.

Nuo 2011 metų LLRI rengiamas savivaldybių reitingas padeda savivaldybėms įsivertinti, pasilyginti ir dalintis gerąja patirtimi.

„Lietuvos savivaldybių indeksas nuo šiol žinomas ir įvertintas ne tik Lietuvoje, bet ir už Atlanto. Visus papirko, kad indeksas ne tik padeda savivaldybėms pasilyginti ir įsivertinti, bet ir skatina diskusijas, dalintis patirtimi. Pristatydami indekso rezultatus per pastaruosius tris metus aplankėme tiek didžiuosius, tiek mažesnius Lietuvos miestus, susitikome su merais, gyventojais ar vietiniais verslininkais. Šių susitikimų metu gimsta ir naujų idėjų, kaip spręsti įvairias savivaldos problemas“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

TFA_1LLRI „Templeton Freedom Award“ laimėtoju paskelbtas šių metų lapkričio 13 dieną Niujorke (JAV), iškilmingos ceremonijos metu.

Pasak Ž. Šilėno, prizas bus skirtas naujausio Lietuvos savivaldybių indekso rengimui, paties indekso tobulinimui ir kitiems projektams įgyvendinti. LLRI planuoja naujausio Lietuvos savivaldybių indekso rezultatus pristatyti gruodžio pradžioje.

„Ketvirtą kartą skelbsime geriausias Lietuvos savivaldybes. Juk savivaldybės savo sprendimais gali tiek pagerinti, tiek pabloginti gyventojų ir verslo sąlygas. Svarbu suprasti, kad konkuruoti turi ne tik verslas, bet ir valdžia, o kiekviena savivaldybė turi užtikrinti laisvę žmonėms dirbti ir užsidirbti“, – sakė Ž. Šilėnas.

„Atlas Network“ vadovas Bradas Lipsas teikdamas apdovanojimą sakė, kad Lietuvos savivaldybių indeksas puikiai įkūnija šio apdovanojimo idėją – tai yra patikimas tyrimas su naudingais praktiniais patarimais, kurie padeda užtikrinti žmogaus laisvę veikti.

Nuo 2004 metų teikiamas „Templeton Freedom Award“ įsteigtas filantropo sero Johno Templetono garbei. Kasmet nominuojamos ir įvertinamos išskirtinės idėjos ir organizacijų indėlis skatinant privačią iniciatyvą ir aiškinant to svarbą, taip pat indėlis į viešąją politiką, kuri kurtų gerovę ir per konkurenciją skatintų inovacijas ir žmogaus veiklumą. „Templeton Freedom Award“ organizuoja ir teikia „Atlas Network“ (JAV).


 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, veikianti Lietuvoje nuo 1990 m. LLRI atlieka tyrimus svarbiais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes. Taip pat įgyvendina švietėjiškas iniciatyvas. Daugiau www.llri.lt │Lietuvos savivaldybių indeksas: http://www.llri.lt/iniciatyvos/lietuvos-savivaldybiu-indeksas

„Atlas Network“ yra nesiekianti pelno organizacija, įsikūrusi Vašingtone (JAV). Ji vienija daugiau nei 450 laivarinkiškų organizacijų daugiau nei 90-yje šalių. Daugiau www.atlasnetwork.org

KONTAKTAS ŽINIASKLAIDAI: Vidmantė Čižienė, Komunikacijos vadovė / 00370-653-70777 / Vidmante@llri.lt