LLRI kvietimu Lietuvoje viešėjo įtakingas Heritage fondas

IEF2015Birželio 11–12 d. Vilniuje Lietuvos laisvosios rinkos instituto kvietimu lankėsi vieno iš įtakingiausių JAV viešosios politikos centrų – Heritage fondo – viceprezidentas Jack Spencer ir Heritage fondo Ekonominės laisvės indekso tyrimų vadovas Anthony B. Kim.

Vizito tikslas – pristatyti ir kartu su Lietuvos valdžios atstovais, politikais ir verslo bendruomene aptarti Lietuvos pažangą šių metų Ekonominės laisvės indekse, paskatinti įgyvendinti svarbias Lietuvai reformas ir toliau gerinti šalies reitingą.

Svečiai susitiko su Užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi, Vyriausybės kancleriu A. Mačiuliu, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja I. Šimonyte, Finansų viceministru A. Rimkūnu, Prezidentės patarėjais. Buvo surengtas apskritas stalas dėl Ekonominės laisvės indekso ir Lietuvos pasirodymo įvairiose rodklių kategorijoje su Ūkio ministerijos, Socialinių reikalų ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos atstovais, LLRI ekspertais ir mokslininkais.

2015 m. Ekonominės laisvės indekse Lietuva šoktelėjo į 15-ąją vietą – net 6 vietomis aukščiau, palyginti su 21-ąja vieta praėjusių metų indekse. Lietuva įvertinta 74,7 balais (reitingas per metus pagerėjo 1,7 balo).

Pažangą lėmė tai, kad Lietuva buvo geriau įvertinta beveik pusėje iš 10 rodiklių, į kuriuos atsižvelgiama sudarant indeksą: laisvės nuo korupcijos, valdžios išlaidų, darbo santykių reguliavimo ir pinigų politikos. Tarp 43 Europos šalių Lietuva užima 6 vietą.

>>> Lietuvos apžvalga iš 2015 m. Ekonominės laisvės indekso (anglų k.)
>>> Trumpa viso 2015 m. Ekonominės laisvės indekso apžvalga (anglų k.)
>>> Visas 2015 m. Ekonominės laisvės indeksas (anglų k.)