LLRI – geriausių Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos institutų dešimtuke

2015 m. sausio 29 d., Vilnius — Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra tarp 10 geriausių Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos institutų (angl. think tank). Tai parodė 2014 metų JAV Pensilvanijos universiteto indeksas „Global Go To Think Tank“.

„Jau kelinti metai iš eilės esame tarp geriausių savo regione, o šiemet net pasistūmėjome į priekį ir užėmėme 10-ą vietą. Pasaulio mastu esame tarp 2 procentų geriausių. Jau 25 metus dirbame dėl žmogaus laisvės veikti, dirbti ir užsidirbti, todėl džiugu, kad mūsų pastangos matomos tiek Europoje, tiek pasaulyje“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Kaip ir pernai, LLRI taip pat pateko tarp 80 stipriausių pasaulio institutų vietinės viešosios politikos kategorijoje, kurioje vertinamas organizacijų indėlis į viešosios politikos formavimą.

„Aktyviai sekame Seimo darbotvarkę ir teikiame siūlymus, kaip pagerinti žmonių gyvenimo ir darbo sąlygas. Beje, vertinant tik laisvarinkiškus Vidurio ir Rytų Europos viešosios politikos centrus, būtume aukščiausioje reitingo pozicijoje. Kiekvienais metais vis daugiau nuveikiame ir tarptautinėje erdvėje, ne tik Lietuvoje“, – teigia Ž. Šilėnas.

LLRI yra kelių tarptautinių tinklų narys. Kartu su įtakingais Vakarų Europos „think tankais“, tokiais kaip Jungtinės Karalystės „Institute of Economic Affairs“, Švedijos „Timbro“ ir Italijos Bruno Leoni institutu, LLRI aktyviai dalyvauja „EPICENTER“ tinklo veikloje formuojant ES viešąją politiką. LLRI yra pripažintas Vidurio ir Rytų Europos institutų tinklo „4Liberty“ lyderis, aukštai vertinamas pasaulinio tinklo „Atlas Network“. 2014-ųjų pabaigoje LLRI laimėjo prestižinį „Atlas Network“ įsteigtą „Templeton Freedom Award“ apdovanojimą.

Pensilvanijos universiteto indekse vertinami tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai. Įvertinti net 6 618 pasaulio viešosios politikos centrų universitetas pakvietė 20 000 akademikų, žurnalistų, viešosios politikos ekspertų, sprendimų priėmėjų iš įvairių pasaulio šalių.

„Šiandieniniame paviršutiniškų ir politizuotų „Twitterio“ skambių frazių pasaulyje labai svarbu žinoti, kur ieškoti patikimų viešosios politikos vertinimų. Šis „think tankų“ indeksas yra sukurtas būtent tam, kad padėtų surasti ir pažinti kompetentingiausius viešosios politikos tyrimų centrus visame pasaulyje“, – taip indeksą pristato jo vadovas dr. Jamesas McGannas.

Geriausiu pasaulio viešosios politikos centru, kaip ir pernai, pripažintas „Brookings Institution“ (JAV). LLRI tarp visų vertintų pasaulio „think tankų“ užėmė 121 vietą. Centrinės ir Rytų Europos regiono kategorijoje pirma vieta teko Maskvos Karnegio centrui, antroje vietoje liko Lenkijoje įsikūręs Socialinių ir ekonomikos tyrimų centras, trečioje – Lenkų tarptautinių santykių institutas.

Daugiau apie tyrimą: http://repository.upenn.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1008&context=think_tanks

KONTAKTAS ŽINIASKLAIDAI: Vidmantė Čižienė, Komunikacijos vadovė / +370 653 70777 / vidmante@llri.lt / www.llri.lt