Ž. Šilėnas. Ačiū jums, mokesčių mokėtojai

Jei reikėtų rinkti, kuri socialinė grupė Lietuvoje yra labiausiai neapginta, šį „prizą“ be konkurencijos laimėtų… mokesčių mokėtojai. Netikite?

Mokesčių mokėtojai išlaiko visą valstybę.

Džiaugiatės suremontuotu mokyklos stogu ar miesto aikšte? Dėkingumo nusipelnė ne meras ir ne Seimo narys atvažiavęs perkirpti juostelės. Nuoširdų „ačiū“ pasakykite Tomui, kuris turi kioskelį. Vaidai, kuri parduotuvėje sveria dešrą. Ar vietiniam verslininkui, kuris fabrike gamina prekes eksportui. Tai jie sunešė lėšas mokyklos stogui ar miesto aikštės plytelėms. Jei jūs irgi – mokesčių mokėtojas, pasiplokite per petį ir sau. Tik mokesčių mokėtojų dėka įvyko šie gražūs dalykai.

Meras giriasi išasfaltuotomis gatvėmis? Seimo narys priima padėkas už įrengtą žaidimų aikštelę? Ministrė sako pensininkams padidinusi pensijas? Melagiai. Už šiuos dalykus sumokėjote jūs – mokesčių mokėtojai. Be mokesčių mokėtojų nebūtų nei gatvių, nei aikštelių, nei pensijų. Be mokesčių mokėtojų politikai galėtų žarstytis tik neįgyvendinamais pažadais ir reklaminėmis skrajutėmis. Norite dar daugiau ironijos? Už reklamines skrajutes ir nubalintas politikų šypsenas irgi sumokėjote jūs – mokesčių mokėtojai.

Kiekvienas uždirbantis 500 „į rankas“ ir juos išleidžiantis, sumoka daugiau kaip 5000 eurų mokesčių per metus. Uždirbate 1 000 eurų – sumokate apie 10 700 eurų. Uždirbate 300 – sumokate beveik 2600 eurų per metus (pasitikrinti galite mokumokescius.lt). Iš to finansuojamos pensijos, poliklinikos ir ligoninės, mokyklos, keliai, policija, gaisrinė ir t.t. Dirbate ir uždirbate? Kas antras jūsų euras atitenka mokesčiams.

Mokesčių mokėtojų niekas negina.

Mūsų valstybėje labai mėgstama ginti visus, bet tik ne tuos, kurie išlaiko valstybę. Valdininkams per krizę reikėjo sumažinti atlyginimus, nes pritrūko pinigų? Dabar valdininkams atlyginimai bus kompensuoti. Iš gausybės rago? Ne, iš mokesčių mokėtojų. O kas „kompensuos“ mokesčių mokėtojams už tai, kad per krizę jų atlyginimai irgi sumažėjo? Niekas.

Kas būna, kai mokesčių mokėtojas pavėluoja sumokėti mokesčius valstybei? Grasinantys laiškai, sąskaitų areštai ir panašiai. Kas būna, kai mokesčių mokėtojui skolinga tampa valstybė, pvz., valdiškos įstaigos neatsiskaito už prekes, ar mokesčių inspekcija laiku negrąžina mokesčių permokos? Nieko.

Kas nutinka, kai kas nors pasiūlo sumažinti mokesčius, kad daugiau pinigų liktų mokesčių mokėtojų kišenėse? Valdžia puola rypauti, kad nėra pinigų. Įsijungia pašaipus teisuolių choras, sakantis, kad „jei kažkur sumažinime, tai kažkur reikia padidinti“. Kas nutinka, kai mokesčiai yra padidinami? Kas nutinka, kai mokesčių surenkama daugiau, nes mokesčių mokėtojai daugiau dirbo ir daugiau uždirbo? Nieko.

Dar daugiau, kada girdėjote, kad mokesčių mokėtojams kas nors būtų padėkojęs? Nors mažytį „Ačiū“? „Ačiū, kad pinigus, kuriuos sąžiningai uždirbote ir turite pilną moralinę teisę skirti savo šeimai – skyrėte kitiems“. Gavote kada nors tokį atviruką iš Mokesčių inspekcijos?

Negavote ir negausite. Turime gausybę atmintinų dienų – nuo teatro iki jūrų kiaulės dienos. Tačiau nei vienos dienos mokesčių mokėtojo indėliui pagerbti.

Ačiū jums, mokesčių mokėtojai.