V. Žukauskas: verslas vis dažniau emigruoja iš Lietuvos

Lietuva versli šalis, kurios žmonės darbštūs. Tačiau Lietuvoje opi problema yra emigracija. Kartais emigruojantys verslūs žmonės perkelia savo verslus į užsienį. „Laisvosios bangos“ radijo laidoje „Vektorius“ buvo diskutuojama, ar verslo emigracija iš Lietuvos yra dažnas reiškinys, kokios priežastys lemia emigraciją ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad situacija pasikeistų.

„Man atrodo, kad reikia žiūrėti į priežastis ir į pačią tendenciją. Lietuvos ekonomikos tyrimo duomenimis, jeigu žiūrėtume 2008–2012 metus ir koks įmonių skaičius arba su kokiomis apyvartomis išsikėlė – tai yra augimo tendencija. Ši tendencija neramina ir tai verčia mus galvoti apie šio reiškinio priežastis. Pirmiausia tai apmokestinimo dalykai – užsienyje verslininkai randa palankesnę mokestinę bazę arba palankesnius mokestinius tarifus. Tai reikia vertinti labai rimtai,“ – tvirtino LLRI vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento vadovas Sigitas Besagirskas teigė, kad dažnai sutinkamas toks variantas, kai verslas vyksta Lietuvoje, o mokesčiai yra sumokami kitai šaliai, kur įregistruota įmonė. „Verslas nori sutaupyti, todėl savo motinines įmones iškelia į kitas šalis,“ – sakė S. Besagirskas.

Visą laidos įrašą galite rasti ČIA.