E. Ruželė. Tyliai… užantyje atnešiau tau tortą (0)

tortasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad įsigaliojo įsakymas, uždraudžiantis į viešojo maitinimo įmonėse rengiamus pobūvius ir renginius atsinešti pačių pirktų ar namuose gamintų maisto produktų. Kodėl? Todėl, kad praėjusiais metais buvo 6 žarnyno sutrikimų protrūkiai, kurie GALĖJO kilti dėl atsinešto maisto.

Ši žinia ir džiugina, ir liūdina vienu metu.

Liūdina, nes tai visiškai neproporcinga ir neefektyvi priemonė. Ji sukels daugybę nesusipratimų ir vers maitinimo įstaigų vadovus arba nusižengti įsakymui arba į nepatogią padėtį statyti savo klientus reikalaujant išsinešti arba išmesti tortus. Taip pat įteisinamas visiškai nesuprantamas nepasitikėjimas parduotuvėje pirktais maisto produktais, nors jie gaminami laikantis visų taikomų higienos normų ir kitų reikalavimų. Ką jau kalbėti apie tai, jog sprendimas yra akį rėžiančiai neproporcingas, nes dėl 6 žarnyno sutrikimų per metus, kurie tik GALĖJO kilti dėl atsinešto maisto visiems Lietuvos gyventojams visam laikui uždraudžiama į pobūvius atsinešti maistą.

Džiugu dėl to, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apsiribojo tik draudimu atsinešti tortą į pobūvį ir nepasiūlė uždrausti pirkti arba kepti tortus išviso – juk namuose taip pat galima apsinuodyti. Saugiausia būtų, jeigu niekas nieko niekada nevalgytų, statistika tikrai pagerėtų.

Taigi, Lietuvoje jau dvi dienas turime naują už įstatymo ribų esančią veiklą – torto dovanojimą gimtadienį kavinėje švenčiančiam draugui. Su tuo ir sveikinu, o iš tiesų tai tikiuosi, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba susipras ir atšauks šį nesusipratimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1 × 3 =