Ž. Šilėnas: naujų merų laukia du scenarijai – pozityvusis ir pesimistinis

Lietuvoje ką tik baigėsi savivaldos rinkimai. Apie rinkimų rezultatus ir tai, kokių naujovių galima tikėtis artimiausioje ateityje, buvo diskutuojama LRT radijo laidoje „Aktualijų studija“.

LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas teigė, kad tiesiogiai išrinktų merų laukia du scenarijai: pozityvusis ir pesimistinis. Optimistiniame scenarijuje išrinktas meras stengsis savivaldybėje turimus resursus panaudoti kuo efektyviau. „Optimistinis reiškia, kad lyderystė, kompetencija ir postas sutampa. Čia meras vadinamąja minkštąja galia gali daug ką išjudinti,“ – sakė Ž. Šilėnas.

Pesimistinis scenarijus susiklosto tada, kai naujas meras ateina dirbti pas tarybą ir administraciją, kurios jo nemėgsta ir nėra linkusios vykdyti pokyčių. Tada kyla daug vidinių konfliktų, kurie nepriveda prie gerų rezultatų. „Pesimistiniame scenarijuje naujas meras ne tik neišsprendžia problemų, kurias turi savivalda, bet dar jas padidina,“ – tvirtino Ž. Šilėnas.

„Maždaug 10 procentų savivaldybių, galima spėti, bus konfliktiniai santykiai, nes meras bus vienos politinės stovyklos, o dauguma – kitos,“ – paminėjo Mykolo Romerio universiteto politologas Vytautas Dumbliauskas. Anot politologo, tokių tarybų atstovai turės stengtis dažniau ieškoti kompromisų.

Visą laidos įrašą galite perklausyti ČIA.