Ekonomika šiandien. Ar Seimas išskaidrins viešuosius pirkimus?


Lietuvos laisvosios rinkos isntituto autorinėje laidoje „Ekonomika šiandien“ diskusija apie viešųjų pirkimų skaidrumą. Seimas svarsto naikinti viešųjų pirkimų išimtį – vidaus sandorius.

Vidaus sandoris – tai galimybė perkančiajai organizacijai, pavyzdžiui, savivaldybei ar valstybės įmonei, be konkurso, naudojant supaprastintą procedūrą, iš sau priklausančios įmonės nusipirkti paslaugas.  Laidoje dalyvauja Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė ir Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius. Laidos vedėjas – Žilvinas Šilėnas.

,,Šiuo metu yra atliekamas tyrimas, kiek savivaldybių naudoja vidaus sandorius, tada pažiūrėsime, kodėl kai kurioms pavyksta be jų išgyventi, o kai kurioms jų reikia. Ekonomikos komitetas yra priėmęs išvadą, kad vidaus sandorius reikia panaikinti. Jie turėtų būti taikomi tik išimtiniais atvejais, tačiau Lietuvoje tokiu būdu perkama itin dažnai. Čia fiksuojama daugiausia pažeidimų“, – teigia Virginijus Sinkevičius.

Taip pat laidoje tradicinė rubrika Stebime valdžią. Ar bus taikomas lengvatinis PVM tarifas žemės ūkio kooperatyvams? Ar bus skelbiami dar išsamesni duomenys apie vidutinius atlyginimus įmonėse? Ar bus sudarytos sąlygoms bendrovėms lengviau finansuoti savo veiklą?