Tarptautinis reitingas: Lietuvos laisvosios rinkos institutas – tarp geriausių organizacijų pasaulyje

Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI) šiemet vėl skirta aukšta vieta tarptautiniame JAV Pensilvanijos universiteto sudarytame „Global Go To Think Tank” indekse.  Centrinės ir Rytų Europos organizacijų reitinge institutui skirta 14 vieta. Įvertinus daugiau 6500 viešosios politikos organizacijų, LLRI pateko tarp 2 proc. stipriausių organizacijų, jam tenka 137 vieta pasaulyje. Nepriklausomų organizacijų reitinge Lietuvos laisvosios rinkos institutas – net 57-as. 

Atskirai įvertinti ir instituto tyrimai. Indekso sudarytojai tarp vertingiausių pasaulio iniciatyvų išskiria kasmet sudaromą Lietuvos savivaldybių indeksą.  

„Šis įvertinimas – kasdienio visos komandos darbo rezultatas. Tarptautiniai ekspertai mus aukštai vertina jau daugelį metų iš eilės. Tai įkvepia – jau 30 metų giname žmonių laisvę, siekiame užtikrinti ir pagerinti galimybes kiekvienam dirbti ir uždirbti oriam gyvenimui, taip pat mokome ekonomikos“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto laikinoji prezidentė Edita Maslauskaitė. 

JAV Pensilvanijos universitetas vertina tiek valstybių remiamas, tiek privačiomis lėšomis išlaikomas organizacijas visame pasaulyje, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos analizė socialinės, ekonomikos politikos, tarptautinių santykių ir kitose srityse. Vertinama tyrimų kokybė, publikacijų skaičius ir vertė, reputacija ir kiti organizacijų darbo aspektai. Savo nuomonę pateikia daugiau  kaip 2500 akademikų, žurnalistų, viešosios politikos ekspertų ir sprendimų priėmėjų.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Instituto misija – įtvirtinti individo laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. Institutas atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes, užsiima švietėjiška veikla. Pusę instituto gaunamos paramos sudaro tarptautinių fondų lėšos, taip pat instituto veiklą remia daugiau kaip 100 šalies įmonių.