Vadovėlis „Jaunas ir pilietiškas“ baigia turą po Lietuvą

„Reiškiniais grįstas mokymasis leidžia moksleiviams lengviau išmokti naują informaciją, nes tik tada temos ir pavyzdžiai yra atpažįstami bei pačių patiriami“, – tokiais žodžiais Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) Švietimo centro koordinatorė Justina Jablonskaitė Birštone užbaigė vadovėlio „Jaunas ir pilietiškas“, skirto 5–8 klasių moksleivių socialinio sąmoningumo ugdymui, pristatymo turą po Lietuvą.

„Per pastaruosius du mėnesius aplankėme šešis didžiuosius Lietuvos miestų švietimo centrus, surengėme kelioliką gyvų bei virtualių susitikimų su istorijos, geografijos ir etikos mokytojais. Džiaugiuosi, kad pavyko 100 proc. įvykdyti sau išsikeltą uždavinį – ne tik pristatyti vadovėlį „Jaunas ir pilietiškas“, bet ir atliepti mokytojų šiuolaikiškos, dinamiškos ir patogios naudoti mokymo priemonės lūkestį“, – sakė LLRI Švietimo centro koordinatorė J. Jablonskaitė.

Jos teigimu, mokytojai ieško būdų, kaip sudėtingus dalykus vaikams paaiškinti paprastai ir patraukliai, bet pripažįsta, kad šiuo metu integruotų mokymosi priemonių labai trūksta. 

„Tikimės, kad po mūsiškių susitikimų, mokytojai labiau pasitikės savimi, jausis ramesni ir bus pilnai pasirengę taikyti naują metodinę priemonę savo klasėse“, – sakė LLRI Švietimo centro koordinatorė J. Jablonskaitė.

Vadovėlyje „Jaunas ir pilietiškas“ integruotos ekonomikos žinios, etikos principai, pilietiškumo pamokos. Vadovėlio temose pateikiami gyvenimiški pavyzdžiai. Tai, J. Jablonskaitės teigimu, toks mokymasis suteikia galimybę mokytojui integruoti ugdymo turinį ir kartu sudaro sąlygas mokiniui ugdyti gebėjimą taikyti įgytas žinias realiame gyvenime. 

Nors svarbiausias dalykas ugdymo procese yra turinys, plėtoja mintį ekspertė, nederėtų stovėti vietoje ir nustoti ieškoti formų, kaip tą šiuolaikišką turinį pateikti patraukliau tiek mokytojams, tiek mokiniams. Dėl šios priežasties, vadovėlis ,,Jaunas ir pilietiškas‘‘, yra skaitmeninis. Toks formatas turi nemažai privalumų.

,,Pirma, palengvės mokinių kuprinės. Antra, mokiniai negaiš laiko mokydamiesi informaciją, kuri yra pasenusi. Skaitmeninį vadovėlį yra labai lengva atnaujinti, todėl jame – tik aktualus turinys. Trečia, dėl skaitmeninio vadovėlio interaktyvumo, skirtingų medijų gausos, šiuolaikiško dizaino vaikams bus lengviau išlaikyti susidomėjimą dėstoma medžiaga ir ją įsiminti. Ketvirta, vadovėlyje bus ypač lengva naviguoti, jame niekas nepasimes ir nedings‘‘, – vadovėlio „Jaunas ir pilietiškas“ pliusus vardija J. Jablonskaitė.

Vadovėlis „Jaunas ir pilietiškas“ jau įdiegtas elektroninėje mokymosi platformoje EMA. Šia nemokama integralaus mokymo(-si) priemone visa Lietuvos švietimo bendruomenė kviečiama naudotis jau nuo pat naujų mokslo metų pradžios.  

Daugiau informacijos apie vadovėlį „Jaunas ir pilietiškas“ rasite čia.

Vadovėlį rasite EMA elektroninėje mokymosi aplinkoje: https://emapamokos.lt/. Jeigu nesate užsiregistravę EMA platformoje, kaip tai padaryti rasite čia.

 


Šis leidinys (ar kūrinys) atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.