Seminaras Kauno mokytojams: kaip ugdyti socialinį sąmoningumą?

Kauno pedagogų kvalifikacijos centre Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė vedė metodinį renginį ekonomikos, pilietiškumo, etikos ir kitų dalykų mokytojams. Mokytojai sužinojo, kaip skatinti mokinių savarankišką ir kritinį požiūrį į socialines aktualijas per integruotas pamokas.

„Problema, kad mokyklose nemokome suprasti ir vertinti socialinių reiškinių. Mokiniai daugiausia mokosi teorinių dalykų.,pavyzdžiui, politikos teorijos, bet kai reikia rinkti ar vertinti valdžią, neturi pagrįstos nuomonės; žino skurdo apibrėžimą, bet nežino, kaip prisidėti jį mažininat.  Mūsų projektas skirtas keisti švietimą taip, kad įgytas žinias ir gebėjimus mokiniai galėtų pritaikyti kasdieniame gyvenime, būti socialiai atsakingi ir sąmoningi“, – sako Marija Vyšniauskaitė.

Seminare, mokytojai ieškojo galimybių integruoti etikos, ekonomikos ir pilietiškumo pamokas. Pedagogai teigia, kad dalykų integravimas yra naudingas, nes mokiniams suteikiama galimybė nagrinėti realius visuomenėje vykstančius reiškinius, neapsiribojant vienos disciplinos žiniomis.

Susipažinkite. Renginyje pristatytas integruoto socialinio ugdymo gaires 9 – 10 klasei galite skaityti ir internete.

Prisijunkite. Kitas seminaras mokytojams vyks kovo 31 d. (penktadienį) Varėnoje. Registracija čia.