Nacionalinis ekonomikos egzaminas: ar lietuviai išmano ekonomiką?

Pirmą kartą vykęs Nacionalinis ekonomikos egzaminas sudomino daugiau kaip 11 000 užsiregistravusių dalyvių iš visos Lietuvos. Visas egzamino užduotis laikė 6 629 dalyviai, o į visus uždarus klausimus teisingai atsakė 66. Ypač aktyviai dalyvavo mokyklos – ekonomines užduotis įveikė net  2 903 moksleiviai. Ne daug nuo jų atsiliko piliečiai – jų dalyvavo 2701.

„Iš pirmo karto yra ko pasimokyti. Pirmiausia, kad verta idėją tęsti ir auginti. Didelis susidomėjimas rodo, kad tokios iniciatyvos tikrai reikėjo, kad žmonės domisi ekonomika. Tai labai svarbu juk ekonomika mus lydi kiekviename žingsnyje, yra svarbi kiekvieno mūsų gerovei. Ačiū visiems dalyvavusiems, sprendusiems užduotis. Atsiprašome tų, kuriems teko išbandyti kantrybę dėl techninių nesklandumų. Rimtai vertiname šias kliūtis ir, jas išsprendę, kitais metais užtikrinsime, kad iniciatyva vyktų be trukdžių.”, teigia Nacionalinio ekonomikos egzamino organizatorė Marija Vyšniauskaitė.

Dalyvių rezultatai tikrai neprasti. Dauguma laikiusių teisingai atsakė į daugiau kaip pusę klausimų. Vidutiniškai dalyviai surinko 18 taškų iš 29, neskaičiuojant papildomo atviro klausimo.

Sunkiausiai dalyviams sekėsi atsakyti į klausimą apie skolinimąsi esant neigiamai palūkanų normai, geriausiai  apie pirkėjų pasirinkimo pokytį kainai pakilus.

„Klausimus konstravome taip, kad patikrintume, kiek žmonės išmano, o ne su tikslu parodyti, kad žmonės nieko nesupranta. Negaudėme ant smulkmenų ar detalių, todėl neprasti rezultatai manęs visai nestebina. Galų gale ir egzamino tikslas parodyti, kad ekonomika ir ekonominiai sprendimai yra kasdienybė, o ne kažkoks perdėm sudėtingas, tik išrinktiesiems suprantamas mokslas“, sako vienas iš egzamino organizatorių Žilvinas Šilėnas.

Visi dalyviai gali pasitikrinti savo rezultatus ir sužinoti teisingus atsakymus svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt

Komisija, kurią sudarys universitetų ekonomikos fakultetų atstovai ir kitų ekonominių organizacijų nariai, įvertins atsakymus į atvirą klausimą. Šį vertinimą sudėjus su teisingų atsakymų skaičiumi į uždarus klausimus, bus apdovanoti geriausi dalyviai. Kovo pabaigoje ekonomiškai raštingiausias moksleivis, studentas ir pilietis bus apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijoje.Taip pat bus paskelbta ir apdovanota ir aktyviausiai dalyvavusi mokykla.

Kontaktams: Marija Vyšniauskaitė, Lietuvos laisvosios rinkos švietimo centro vadovė, tel. Nr. 860460120, marija@llri.lt