Mokytojai išbando naują programą „Pilietis per 31 valandą“

27 mokytojai ir 6400 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų šiuo metu išbando pratybomis papildytą integruoto ugdymo platformą „Pilietis per 31 valandą“.  Jau rudenį visi Lietuvos pedagogai galės visu komplektu nemokamai naudotis www.emapamokos.lt platformoje.

„Pilietis per 31 valandą“ tai –  integruoto ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo medžiaga, kurią parengė Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centras. Mokytojo knygą jau naudoja daugiau kaip 500 pedagogų, o dabar parengtos ir elektroninės pratybos 9-12 klasės moksleiviams.

„Džiaugiamės visų dalykų integracija, nes mokiniai jau buvo girdėję apie temą iš visų dėstančių mokytojų. Todėl mokiniai greitai ir argumentuotai atsakydavo į  klausimus. Todėl buvo lengva kiekvienai mokytojai pereiti prie savo užduočių, kurias buvome pasiskirsčiusios“, – teigia Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos etikos mokytoja Ilma Agajan.

„Tai labai naudingas vadovėlis, dirbti su juo vienas malonumas ir nerealus mokytojo darbo palengvinimas. Dirbu ir džiaugiuosi“, – sako Prienų rajono Skriaudžių pagrindinės mokyklos etikos mokytoja Aidutė Jurešienė

Paruoštoje medžiagoje nagrinėjamos problemos trimis sluoksniais – asmeniniu, visuomeniniu ir globaliu. Siūlome į problemas žiūrėti plačiau, pavyzdžiui, temoje „skurdas“ keliama asmeninė problemą – „Kaip galiu padėti skurstantiems?“, visuomeninė – „Ar įmanoma išspręsti skurdo problemą?“, globali – „Kodėl pasaulyje vis dar egzistuoja badas?“

Platformą sudaro 31 pamoka, įvairiomis socialinėmis temomis, kiekviena pamoka apima dalį bendrosiose ekonomikos, etikos, pilietiškumo programose nurodytų temų.

„Esminis ginklas informacijos ir nuomonių įvairovės kontekste – kritinis, savarankiškas mąstymas. Skatinti tokį mąstymą apie socialines problemas reikia mokyklose, ypač vyresnėse klasėse, kai visuomenės aktualijos tampa asmeniškai svarbios, kai reikia jas suprasti, kad galėtum priimti atsakingus sprendimus, prisidėti prie bendruomenės problemų sprendimo. Tai, kad mokytojai labai palankiai priėmė naująją programą, rodo, jog pagalbos aiškinant sudėtingas temas labai reikėjo“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo projektų vadovė Monika Besevičiūtė.

Vaizdo įraše rasite trumpą platformos pristatymą: https://bit.ly/2Y4GaZG