Lietuvos laisvosios rinkos institutas – tarp geriausių ekonominio švietimo organizacijų

Švietimo veiklą vykdančias organizacijas vertinantis portalas „TheBestSchools.org” paskelbė 50 geriausių vietų pasaulyje mokytis klasikinės ekonomikos. Tarp jų pirmą kartą pateko ir Lietuva. Portalas Lietuvos laisvosios rinkos institutui skyrė 35-ą vietą.

Reitingo sudarytojai įvertino vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“ sėkmę ir efektyvumą, instituto partnerystę su tarptautine organizacija „Altas network“. Atkreipiamas dėmesys, kad institutas turi solidžią ekonomikos biblioteką ir platina elektronines ekonomikos knygas.

Anot Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovės Marijos Vyšniauskaitės, ekonominio švietimo svarba tik didėja, o tarptautinis įvertinimas skatina imtis naujų iniciatyvų.

„Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos tyrimai atskleidė, kad tiek Lietuvos paauglių, tiek suaugusiųjų finansinis raštingumas atsilieka nuo išsivysčiusių šalių vidurkio. Dirbame, kad situacija keistųsi. Jau dabar iš mūsų parengto ekonomikos vadovėlio mokosi 23 000 moksleivių, tikime, kad po prasmingų pamokų, jie supranta, kas iš tiesų yra ekonomika. Šiuo metu dirbame ties nauju projektu – ruošiame integruoto ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo medžiagą mokykloms, kuri padėtų paruošti net tik finansiškai išprususius bet ir socialiai atsakingus žmones.”, – teigia M. Vyšniauskaitė.

Tai ne pirmas tarptautinis Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro įvertinimas. Instituto išleistas vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą” pernai lapkritį apdovanotas prestižiniu Templeton laisvės apdovanojimu, taip pat šiemet įvertintas Londono knygų mugėje – pripažintas geriausia mokymosi priemone pasaulyje. Technologijų ir inovacijų festivalyje LOGIN pelnė „People choice” apdovanojimą mokymosi priemonių kategorijoje.

Pagrindiniai reitingą sudariusios JAV įsikūrusios organizacijos „TheBestSchools.org” tikslai yra didinti sąmoningumą švietimo temomis, kelti racionalias ir pagrįstas diskusijas apie mokslo ir žinių privalumus, padėti žmonėms rasti geriausias mokymosi programas. „TheBestSchools.org” nuolat vertina įvairių sričių mokymosi įstaigas bei programas.

Geriausiomis klasikinio ekonominio švietimo organizacijomis pasaulyje pripažintos Francisco Marroquin universitetas Gvatemaloje, Čikagos universitetas ir organizacija „Altas Network”.

Nuoroda į reitingą: https://thebestschools.org/features/top-places-to-study-classical-economics/#.WZWrB7HKIQA.facebook