Lietuvos laisvosios rinkos institutas apdovanotas Europos inovatyvaus švietimo „oskaru“

Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimas įteiktas Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI). Europos mastu įvertintos tik dvi organizacijos iš Lietuvos. LLRI vadovėlis „Pilietis per 31 valandą“ – bendrojo ugdymo, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras – profesinio mokymo nominacijoje.

Nuotr. Švietimo mainų paramos fondo.

Septynioliktąjį kartą vykusiame renginyje atskleisti projektų pasiekimai ir pagerbti švietimo bendruomenės nariai, kurie, pasak apdovanojimą įteikusio Švietimo mainų paramos fondo, nuolat siekia aukštų standartų, skatina mokinius plėtoti reikalingus įgūdžius ir kompetencijas ir prisideda prie švietimo sistemos klestėjimo.

„Pilietis per 31 valandą“ ugdo laisvą ir už save ir savo bendruomenę atsakingą jauną žmogų. Vadovėlis padeda naujai kartai suprasti ir įsisavinti, kad pilietiškumas prasideda nuo atsakomybės už savo veiksmus ir nuo produktyvios veiklos, ekonomika eina kojon koja su moraliniais pasirinkimais“, – kalbėjo LLRI viceprezidentė Aneta Vainė.

Nuotr. Švietimo mainų paramos fondo.

„Pilietis per 31 valandą“ – tai programa, padedanti mokytojams ugdyti socialinį sąmoningumą ir pilietiškumą inovatyviai, integruotai ir įdomiai. Ją sudaro 31 svarbi ir mąstyti provokuojanti tema (pavyzdžiui, skurdas, socialiniai tinklai, propaganda, ekologija ir pan.), parengta pagal atnaujintas bendrąsias 9–12 klasių ugdymo programas ir skirta dorinio, pilietinio ugdymo, ekonomikos ir kitiems socialinių disciplinų mokytojams, klasės vadovams ir mokiniams.

Vadovėlis „Pilietis per 31 valandą“ Nacionalinės švietimo agentūros buvo pripažintas socialinio ir dorinio ugdymo inovacija. Vadovėlis sukurtas su Suomijos ir Lietuvos mokslininkais, edukologais. Vadovėlis integruoja ekonomiką, pilietiškumą ir etiką.

Nuotr. Švietimo mainų paramos fondo.

„Šį apdovanojimą priimame kaip mūsų veiklos ugdant švietimo srityje pripažinimą ir kvietimą nesustoti. Švietimas yra tai, kas labiausiai keičia pilietinį ir socialinį visuomenės sąmoningumą. Šiandien gimnazijos klasėse besimokantys mokiniai yra tie, kurie jau netrukus priims sprendimus, lemsiančius mūsų valstybės gerovę. Svarbu, kad tie jauni žmonės suprastų, kad valstybė yra mūsų visų bendrai ir kiekvieno iš mūsų visų atskirai kuriamas projektas“, – teigė LLRI Švietimo programų vadovė Justina Jablonskaitė.

Šiais metais LLRI sukūrė 5–8 kl. moksleiviams skirtą programą „Jaunas ir pilietiškas“, kurioje ir 5–6 kl. bei 7–8 kl. skirti pratybų sąsiuviniai.

Nuotr. Švietimo mainų paramos fondo.

Tai ne vienintelis LLRI sukurtas vadovėlis. 2015 m. išleistas „Ekonomika per 31 valandą“ yra vienintelis vadovėlis Lietuvoje, kuris prestižinėje Londono knygų mugėje buvo pripažintas geriausia mokymosi priemone pasaulyje. Iš jo jau mokosi daugiau kaip 80 proc. Lietuvos moksleivių. Šiemet pasirodė aštuntasis, atnaujintas vadovėlio leidimas. Šiuo metu vadovėlį jau naudoja Lietuvos, Ukrainos, Slovakijos, Ugandos, Sakartvelo ir Graikijos moksleiviai.

Parengta pagal Švietimo mainų paramos fondo ir LLRI informaciją. Nuotraukos – Švietimo mainų paramos fondo.