Ekonomikos olimpiados dalyviams – E. Maslauskaitės paskaita

LLRI viceprezidentė Edita Maslauskaitė dalyvavo ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ir Nacionalinės mokinių akademijos organizuotoje ekonomikos olimpiadoje. Šios olimpiados tikslas yra skatinti 9-12 klasių moksleivius domėtis ekonomika, verslu, ugdyti rinkos ekonomikos supratimą.

Moksleiviams E. Maslauskaitė skaitė pranešimą „Kodėl ir kada darbdaviai kelia atlyginimus?“. Pranešimo metu, lektorė kartu su moksleiviais diskutavo apie tai, kokios vidinės ir išorinės sąlygos lemia atlyginimo dydį, kaip bendra ekonominė situacija susijusi su atlyginimais, ar politinės priemonės – Darbo kodekso nuostatos, minimalus mėnesinis atlyginimas, valstybinės investicijos – turi teigiamą ar neigiamą poveikį atlyginimams.

„Jau rinkdamasis kur studijuoti, jaunuolis priima sprendimą, kuris turės įtakos jo ateičiai – ar jis bus paklausus ir gerai apmokamas darbo rinkoje. Svarbu, ar investuodamas savo laiką į išsilavinimą jis pagalvoja, ar įgytos žinios bus naudingos darbdaviui ir kitiems žmonėms, ar jis gebės šias žinias pritaikyti praktikoje. Nemažiau svarbi ir išorinė aplinka – ar galės darbdavys laisvai tartis su darbuotoju dėl bendradarbiavimo sąlygų, kaip lengva bus pradėti ir išlaikyti verslą. Šių ekonominių aplinkybių suvokimas labai svarbus, renkantis tiek studijas, tiek darbą” – savo pranešime teigė E. Maslauskaitė.

Editą Maslauskaitę ar kitą LLRI lektorių į savo organizaciją galite pasikviesti ir Jūs! Išsirinkite lektorių ir paskaitos temą iš mūsų sąrašo ir užpildykite anketą čia: https://www.tfaforms.com/4640644