Stebime valdžią. Vyriausybė nepritaria, kad daugiau gamtos išteklių pajamų mokesčio tektų savivaldybėms

Vyriausybės nutarimo projekte siūloma nepritarti Lietuvos Respublikos mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-533, kuriuo siūlyta padidinti valstybinio gamtos išteklių mokesčio pajamų įskaitymo į savivaldybės biudžetą ribą nuo 10 iki 20 proc.

Vyriausybė teigia, kad į savivaldybės biudžetą neturėtų būti įskaitoma didesnė valstybinio gamtos išteklių mokesčio pajamų dalis dėl to, kad 1) žemės gelmės yra išimtinai valstybės nuosavybė, 2) brangtų šio mokesčio administravimas ir 3) valstybinis aplinkos monitoringas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų.

LLRI manymu, būtų teisingiau įskaityti didesnę šio mokesčio pajamų dalį į savivaldybių biudžetus, kadangi konkrečioje savivaldybėje gyvenantys žmonės patiria su gamtos išteklių gavyba susijusį neigiamą poveikį, kurį šio mokesčio pajamos turėtų atlyginti.

Vyriausybės nutarimo projektas, spauskite ČIA


STEBIME VALDŽIĄ – LLRI iniciatyva, skirta trumpai, paprastai ir aiškiai pristatyti aktualius, svarstomus įstatymų projektus (ir kt.) ir jų privalumus/trūkumus.