Stebime valdžią. Valstybės parama tam tikrų specialybių studentams gali iškreipti pasirinkimus

Įstatymo projektas numato, kad žmonėms, studijuojantiems valstybės nefinansuojamose vietose pagal žemės ūkio, žemės ūkio technikos ir veterinarijos specialybių programas, valstybė gali teikti finansinę paramą. Norėdami gauti šią valstybės paramą, studentai privalo su valstybe pasirašyti išankstinį susitarimą.

Šio įstatymo projekto tiesioginį poveikį šiuo metu yra sunku įvertinti, nes nėra aiškios numanomo susitarimo sąlygos ir kokius įpareigojimus jos sukurs studentams. Tačiau šiuo įstatymo projektu sukuriamas pavojingas precedentas, kai valstybė gali nustatyti išskirtines salygas tam tikras specialybes studijuojantiems studentams. Kadangi neįmanoma su bet kokiu tikslumu valstybės lygmeniu numatyti, kokių specialybių studentų reikės ateityje, būtų teisingiausia nekurti jokių finansinių paskatų studentams rinktis vieną ar kitą specialybę. Jei visuomenėje jaučiamas kažkokį išsilavinimą turinčių specialistų poreikis, jiems siūlomi didesni atlyginimai ir jiems daug lengviau susirasti darbą. Rinkdamiesi specialybę būsimi studentai į tai atsižvelgia ir renkasi paklausiausias ir geriausiai apmokamas specialybes. Dėl to valstybei nėra reikalo kurti finansinių paskatų studijuoti vieną ar kitą specialybę.

VYRIAUSYBĖS NUTARIMO PROJEKTAS >>>  ČIA


STEBIME VALDŽIĄ – LLRI iniciatyva, skirta trumpai, paprastai ir aiškiai pristatyti aktualius, svarstomus įstatymų projektus (ir kt.) ir jų privalumus/trūkumus.