V. Žukauskas: kovojant su šėšėliu turime galvoti apie legalios veiklos sąlygas

VytautasSeime vėl gaivinama idėja įvesti visuotinį gyventojų pajamų ir turto deklaravimą – speciali darbo grupė iki balandžio pabaigos turi įvertinti tokią galimybę ir, jei reikės, pateikti parlamentui įstatymų projektus.

Pasiūlymo iniciatoriaus Seimo Audito komiteto nuomone, visuotinis pajamų ir turto deklaravimas galėtų būti veiksminga priemonė, mažinanti šešėlinę ekonomiką, užkertanti kelią korupcijai ir leidžianti identifikuoti neteisėto praturtėjimo atvejus. Ar visuotinis pajamų ir turto deklaravimas išgelbės šalį nuo šešėlio?

„Tiktai kontrolė šešėlinės ekonomikos neišspręs. Pagrindinė valdžios filosofijos problema yra tai, kad jie, siekdami riboti šešėlį, žiūri kaip galima gauti kuo daugiau informacijos ir labiau nubausti, daugiau kontroliuoti. Jau n metų yra taip galvojama ir n metų tai neveikia. Kontrolės priemonės gali būti, bet reikia galvoti ir apie palankesnes sąlygas veikti legaliai. Nes kuo sunkiau veikti legaliai, kuo daugiau mokesčių, tuo žmonės labiau linkę lįsti į šešėlį“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ savo nuomonę šiuo klausimu išsakė LLRI ekspertas Vytautas Žukauskas.

Visą laidos įrašą gali išklausyti ČIA.