Pagal naują išsamų individo laisvės indeksą – Naujoji Zelandija pirma; JAV ir Danija 7-oje vietoje

Torontas, Kanada – Pagal individo laisvę pasaulyje pirmauja Naujoji Zelandija. Toliau seka Nyderlandų karalystė ir Honkongas, o Jungtinės Amerikos Valstijos ir Danija yra septintoje vietoje. Tai parodė išsamiausias iki šiol sudarytas individo laisvės indeksas, kurį pristato Fraser Institute (Kanada) ir Liberales Institut (Vokietija).

Indeksas pristatomas naujoje knygoje „Towards a Worldwide Index of Human Freedom“ (liet. – Pasaulinio individo laisvės indekso link), kuri nagrinėja „laisvės“indikatorius, kaip ji gali būti matuojama ir lyginama tarp skirtingų tautų.

„Mūsų tikslas yra įvertinti, kokie žmonės yra laisvi pasimėgauti klasikinėmis pilietinėmis laisvėmis – žodžio laisve, religija, ekonomine laisve, susirinkimų laisve – kiekvienoje iš šalių, kuriose vyko tyrimas. Mes taip pat atsižvelgiame į nusikaltimų ir smurto, mobilumo laisvės rodiklius, teisinę bazę, įgalinančią homoseksualų diskriminaciją, moterų laisves“, – sakė Fred McMahon ir Michael A. Walker, ekonominės laisvės tyrimų vadovas (Fraser Institute) ir „Towards a Worldwide Index of Human Freedom“ redaktorius .

Individo laisvės indekse Naujoji Zelandija įvertinta kaip šalis, suteikianti daugiausia laisvės žmogui visame pasaulyje. Toliau seka Nyderlandų karalystė ir Honkongas. Ketvirtą vietą dalinasi – Australija, Kanada ir Airija. JAV ir Danija liko7-oje vietoje, o Japonija ir Estija dalinasi 9-ą vietą. Žemiausiai reitinguojamos šalys yra Zimbabvė, Mianmaras, Pakistanas, Šri Lanka, Sirija.

Visą pranešimą spaudai anglų kalba galite rasti čia:

http://www.fraserinstitute.org/research-news/news/display.aspx?id=19171

 

Knygą „Towards a Worldwide Index of Human Freedom“ galite atsisiųsti čia:  

http://www.fraserinstitute.org/research-news/display.aspx?id=19170