Mokesčių našta šiemet keturiomis dienomis sunkesnė

lnmd slider


Laisvės nuo mokesčių diena šiemet išauš keturiomis dienomis vėliau nei pernai – rytoj, gegužės 18 dieną. Tai simbolinė diena metuose, kai  vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti tam, kad sumokėtų mokesčius ir pradeda dirbti sau.

Vėliau ateisianti laisvės nuo mokesčių diena reiškia, kad biudžeto išlaidos buvo didinamos labiau nei augo šalies ekonomika. Lietuvos laisvosios rinkos institutas suskaičiavo, kad šiemet vidutiniškai mokesčiams dirbome 139 dienas, pernai – 135.

„Simbolinė laisvės nuo mokesčių diena – tai pagarbos mokesčių mokėtojui diena, kai reikėtų pasakyti „ačiū” tiems, kurie išlaiko valstybę. Ji skirta pagerbti mokesčių mokėtojus, atkreipti dėmesį, kiek žmonės iš tikro sumoka mokesčių ir kam tie pinigai panaudojami.  Ši diena – priminimas valdžiai, kad ji turėtų atsakingiau naudoti mokesčių mokėtojų suneštus pinigus”,– teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto skaičiavimais, šiemet visos viešojo sektoriaus išlaidos vienam gyventojui atsieina 4 355 eurus, lyginant su pernai jos pabrango 317 eurų. Iš viso viešojo sektoriaus išlaidos (be ES lėšų) šiais metais sudarys 12 581 mln. eurų, net 783 mln. eurais daugiau nei pernai.

„Kiekvienas uždirbantis 500 eurų „į rankas“ ir juos išleidžiantis, sumoka apie 5026 eurus mokesčių per metus. Uždirbantis 1 000 eurų – sumoka apie beveik 11 000 eurų mokesčių. Tai – dideli pinigai ir mokesčių mokėtojai turėtų nepamiršti, kad valstybės paslaugų jie negauna nemokamai. Už visas paslaugas, pradedant sveikatos apsauga baigiant šaligatvio plytelėmis, mokesčių mokėtojai jau yra susimokėję. Ir susimokėję gana nemažai,” – pabrėžia Ž. Šilėnas.

Laisvės nuo mokesčių diena rodo, kiek vidutinis statistinis žmogus sumoka mokesčių. Tačiau dirbantiesiems ji ateis daug vėliau. Tie, kurie uždirba, pavyzdžiui, vidutinę algą – 585 eurus „į rankas” – sau dirbti pradės tik liepą. Sužinoti savo asmeninę laisvės nuo mokesčių dieną galima www.mokumokescius.lt.


cekis2016


Apie laisvės nuo mokesčių dieną

Laisvės nuo mokesčių diena apskaičiuojama vertinant, kokią žmogaus sukuriamų pajamų dalį paima valdžia ir perskirsto per nacionalinį biudžetą ir nebiudžetinius fondus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas simbolinę laisvės nuo mokesčių dieną skaičiuoja jau 18 metų, remdamasis biudžeto įstatymais ir Finansų ministerijos prognozėmis dėl ekonomikos augimo.