Dalį Finansų ministerijos mokesčių pakete numatytų nuostatų būtina priimti dar iki liepos 1 d.

Užsitęsus diskusijoms dėl mokesčių reformos, Lietuvos laisvosios rinkos institutas ragina suklusti: kad dalį Finansų ministerijos pakete numatytų nuostatų, būtina priimti dar iki liepos 1 d. kad ekonomika kuo greičiau nugalėtų recesiją.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Tarp jų – pelno mokesčio įstatymo nuostatos dėl vykdomo investicinio projekto ir filmų gamybos bei momentinio ilgalaikio turto nusidėvėjimo. Svarbu ne tik pratęsti šių nuostatų galiojimą, kad įmonės nenustotų investuoti, bet ir atsisakyti perteklinių biurokratinių procedūrų, kurios mažina investicijas ir mokslinių tyrimų ir eksperimentinę plėtrą.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Viso to nepadarius, įmonės drastiškai mažins investicijas, mažės šalies ekonomikos atsparumas, o recesija gali virsti stagnacija.

„Geopolitinių rizikų akivaizdoje ir esant nesutarimams dėl mokesčių paketo dalių, negalima laukti viso mokesčių paketo priėmimo, uždelsiant svarbių ir neginčytinų pakeitimų įgyvendinimą.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Investicinio projekto ir filmų kūrimo nuostatų mažinant apmokestinamąjį pelną pratęsimas bei momentinis ilgalaikio turto nusidėvėjimas yra numatyti pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projekte.

Šias pataisas, kaip ir momentinio turto nusidėvėjimo, derėjo priimti seniai ir atskirai nuo ilgai rengiamo ir vis daugiau klausimų keliančio mokestinių pakeitimų paketo. To laiku nepadarius, dabar krašto ekonomikai sukurtas papildomas neapibrėžtumas, kaip planuoti investicijas ir kokius mokesčių režimus bus galima taikyti nuo kitų metų. Visa tai neigiamai veikia šalies ūkio plėtrą ir mažina ekonomikos išėjimo iš recesijos galimybes“, – sakė LLRI prezidentė Elena Leontjeva.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Ji taip pat pabrėžė, kad mokesčių mokėtojų padėtį bloginančių įstatymų svarstymas turi vykti realiai suvokiant krašto ekonomikos išbandymus.