K. Leontjeva: mokesčių našta trukdo laisvai žmonių veiklai

Mokesčiai yra vienas didžiausių trukdžių laisvai žmonių veiklai. Mokesčiai nėra mūsų laikų išradimas. Jie egzistavo nuo pat civilizacijos aušros. Tačiau, jei sutinkama, kad mokesčiai turi egzistuoti, vis tiek turime diskutuoti apie tai, kiek jų turi būti, kaip sudėtingai ar paprastai turėtume juos mokėti. Lietuvoje šiuo metu yra taikomi 24 skirtingi mokesčiai ir netyla diskusijos dėl naujų mokesčių įvedimo. Šiemet žadama pradėti mokesčių administravimo sistemos pertvarką ir padaryti ja išmania.

Kaetana Leontjeva savo autorinėje laidoje „Leiskite veikti“ kalbino VšĮ „TaxHelp“ vadovą Mindaugą Palijanską.

Vienus mokesčius žmonės mato ir supranta, o kitus mokesčius žmogui įvertinti sunkiau, nes jie nuskaičiuojami netiesiogiai. Skaičiuoklėje mokumokescius.lt žmogus gali suvesti savo atlyginimą, kurį gauna į rankas, ir pamatyti kiek mokesčių sumoka. Dažnai žmonės nustemba pamatę, kad uždirbdami vidutinį atlyginimą per metus sumoka net apie 6000 eurų mokesčių.

K. Leontjeva laidoje atkreipė dėmesį, jog dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai žmogus turi iniciatyvos kurti, veikti, tačiau dėl mokesčių naštos jam tai nepavyksta. M. Palijanskas akcentavo, kad dažnai verslūs žmonės nukenčia dėl įvairių mokesčių mokėjimo tvarkos niuansų nežinojimo:

„Mokesčiai yra svarbi ir reikšminga verslo dalis. Dažnai žmonės yra iniciatyvūs ir verslūs, tačiau imasi verslo ir negalvoja apie mokestines pasekmes. Po kiek laiko paaiškėja, kad jie neįvertino šios dedamosios, pridarė klaidų kainodaroj, pardavime ir viso to pasėkmė gali būti nuostolingas verslas“, – sakė M.Palijanskas.

Visą laidos įrašą galite perklausyti ČIA.