Žaliasis investicijų koridorius: lengvesnis ir tiesesnis kelias žadamas tik kriterijus atitinkantiems investuotojams

Prieš daugiau nei tris metus Lietuvos Respublikos (LR) Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) atvėrė vadinamąjį žaliąjį koridorių stambiems investiciniams projektams. Juo garantuojamos paprastesnės ir spartesnės procedūros (teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, migracijos ir kitose srityse) investuotojo įsikūrimui Lietuvoje. Koridoriumi yra siekiama pritraukti daugiau darbo vietų sukuriančius projektus bei konkuruoti su kitomis ekonomikomis dėl stambių investicijų.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Tačiau palengvinimai skirti tik stambiems ūkio vienetams, nurodant minimalią investuojamą sumą ir sukurtų darbo vietų skaičių. 2023 m. gruodžio pradžioje paskelbtais Įstatymų projektais siekiama sumažinti privalomą sukurti darbo vietų skaičių nuo 150 (Vilniaus miesto savivaldybėje – 200) iki 20-ies. Anot Įstatymų projektų rengėjų, tai „​​leistų užtikrinti, kad Stambiais projektais būtų pripažįstami ir tie projektai, kurie yra imlūs kapitalo investicijoms, bet dėl savo išskirtinio pobūdžio sukuria mažiau naujų darbo vietų, nei numatyta dabartiniame teisiniame reguliavime“.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Kriterijaus palengvinimas yra įvedamas su apribojimais – mažesniam sukurtų darbo vietų skaičiui yra taikomas didesnio darbo užmokesčio reikalavimas. Darbo užmokesčio reikalavimas būtų netaikomas, kai sukurtų darbo vietų skaičius patenkina galiojančiame LR Investicijų įstatyme nustatytus 150 ir 200 darbo vietų rėžius.

EIM pateikta schema, iliustruojanti pagrindinius pokyčius, nurodo, jog administracinius sprendimus investuotojai gaus per tris dienas, valstybinės žemės nuomą įsigys be aukciono, išvengs detalaus plano rengimo bei „perteklinio poveikio aplinkai vertinimo“ ir t.t. Tačiau lengvesnis ir tiesesnis kelias žadamas tik kriterijus atitinkantiems investuotojams.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.