Konferencija mokytojams: „LINK balanso: virtualus ir gyvas mokymasis“

Lietuvos laisvosios rinkos institutas spalio 28 dieną, trečiadienį, organizuoja nemokamą nuotolinę konferenciją „LINK balanso: virtualus ir gyvas mokymasis“. Konferencija skirta mokytojams, ir kitiems besidomintiems švietimo aktualijomis. Joje bus diskutuojama apie švietimo ateitį, balansą tarp virtualaus ir gyvo mokymosi, jungtis tarp mokyklos ir pasaulio. 

„Karantinas parodė, kaip per kelias savaites galima prisitaikyti dirbti visiškai naujomis sąlygomis. Vis dėlto, ne tik atradome virtualų mokymą, bet ir kaip niekada gerai supratome gyvo bendravimo svarbą. Norime padėti mokytojams atnešti daugiau mokslo aktualijų į klases. Grąžinti juos į vėžes, padėti pasitikėti savimi, kai atrodo, kad pasaulis verčiasi aukštyn kojomis“, – sako konferencijos organizatorė Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Konferencijoje pranešimą apie tai, ko tikėtis ateityje, skaitys žinomas švietimo futuristas Pasi Silander iš Suomijos. Dr. Kęstutis Skauminas pasakos apie neuroedukaciją, literatūrologas dr. Paulius Subačius apie tai, ko mokyti, kai rašo ir skaičiuoja kompiuteris. Politologė Ieva Petronytė Urbonavičienė kalbės apie pilietiškumo galią, filosofas Vilius Dranseika pasakos, kokias etines problemas kelia dirbtinis intelektas. Taip pat konferencijos organizatoriai kvies į pokalbį su psichologu Linu Slušniu apie tai, kaip išgyvendinti patyčias, kai mokytojas dirba internete. Nepatogaus kino klasės vadovė Indrė Maršantaitė pasakos, kaip kiną galima naudoti kaip efektyvią mokymo priemonę.

„Dažniausiai inovacijos suprantamos kaip technologijos – virtualios realybės akiniai, 3d spausdintuvai, išmaniosios lentos. Bet madingi žaislai nepadarys mokyklose pokyčių, jei nebus, kas moka jais protingai naudotis, kas gali įkvėpti veikti, priversti susimąstyti. Kartais pokalbis gali būti didesnė inovacija nei dirbtinis intelektas“, – sako M. Vyšniauskaitė.

Nuotolinę konferenciją LINK organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su Nacionaline švietimo agentūra, ji vyks spalio 28 d., pradžia – 10 val. ryte.

Švietimo bendruomenei skirta konferencija yra projekto „Pilietis per 31 valandą“ dalis.  Nuo šio rudens jau daugiau nei 500 mokytojų naudojasi naujos koncepcijos integruoto ugdymo e-vadovėliu, kuris moksleivius kviečia diskutuoti apie svarbiausius šiandienos socialinius klausimus – pradedant robotizacija ir baigiant priklausomybe nuo socialinių tinklų. Nemokamai prisijungti prie e-vadovėlio galima tinklapyje www.mokytojoknyga.lt

Registruotis galima čia: https://forms.gle/eU3yccLiZSFFJBRe6

Visa programa: https://bit.ly/2ZWNF5m