Leidinys „Valiutų rizikos valdymas ir pasiruošimas lito perrišimui praktikoje“

LLRI ir „Hansa-LTB“ leidinys įmonėms apie valiutų rizikos valdymą ir pasiruošimą lito perrišimui
Tęsdamas savo misiją pinigų politikos srityje ir atsižvelgdamas į artėjančius pinigų politikos pokyčius bei praktinės informacijos stoką apie valiutų rizikos valdymą, Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su AB banku „Hansa-LTB“ parengė ir išleido knygą „Valiutų rizikos valdymo principai ir jų taikymas praktikoje. Lito persiejimas prie euro“. Šiuo leidiniu autoriai siekia pateikti praktinių patarimų, kaip sumažinti valiutų riziką ir padėti įmonėms tinkamai pasiruošti lito persiejimui prie euro. Tai vienas iš pirmųjų mėginimų detaliau paaiškinti bendrovėms apie finansų valdymą ir praktinį finansinių instrumentų pritaikymą kasdieninėje įmonių veikloje.
Leidinys ypatingas tuo, kad jame į valiutų riziką pažvelgta per įmonių pinigų srautų valdymo prizmę – nagrinėjamos valiutų rizikos atsiradimo priežastys, pristatomi valiutų rizikos valdymo būdai, pateikiami išsamūs patarimai, kada naudoti vieną ar kitą valiutų rizikos valdymo instrumentą, aptariama lito persiejimo prie euro įtaka įmonių pinigų srautams, o pats valiutų rizikos valdymas pateikiamas kaip neatskiriama pinigų srautų valdymo dalis.
Nors leidinyje nepateikti visi galimi receptai, kaip valdyti valiutų riziką vienoje ar kitoje situacijoje, leidinio autoriai tikisi, kad jų pastangos sudarys geresnes sąlygas Lietuvos kompanijoms pasirengti lito persiejimui prie euro ir valdyti valiutų riziką ateityje.
Ši knyga buvo pristatyta LLRI ir „Hansa-LTB“ spaudos konferencijoje 2001 m. gruodžio 20 d. Joje dalyvavo LLRI prezidentas Ugnius Trumpa, „Hansa-LTB“ valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Nedzinskas, LLRI ekspertas Andrius Bogdanovičius ir „Hansa-LTB“ prekybos departamento direktorius Tomas Andrejauskas.
Leidinį galima rasti LLRI skaitykloje.