„Ekonomika šiandien“. Seimas nustatė pieno kainas. Kas toliau?


Lietuvos laisvosios rinkos instituto autorinėje laidoje „Ekonomika šiandien“ Žinių radijuje šį kartą pokalbis apie Seimo sprendimą reguliuoti pieno supirkimo kainas. Laidoje dalyvauja Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas ir AB „Rokiškio pienas” valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

„Šito įstatymo priėmimas buvo staigmena. Niekas nesikreipė į mus. Neaišku, kokiu būdu nustatyta kaina. Šis sprendimas vienareikšmiškai sužlugdys mažuosius ūkininkus, arba jie nukentės. Už tokią kainą pieno iš smulkių ūkininkų nepirksime, nes galime tapti nemokūs. Dėl to šitas įstatymas veiks priešingai, nei planavo jo sumanytojai. Šito įstatymo nereikia nei žemdirbiams, nei perdirbėjams, jo reikia tik politikams. Pataisa aktuali kalbant apie nedidelį pieno kiekį – apie 20 proc., nors įtakos tai turėtų apie 80 proc. ūkininkų. Lietuvoje yra smulkiausi ūkiai Europos sąjungoje”, – teigia Dalius Trumpa, AB „Rokiškio pienas” valdybos pirmininkas.

Konkrecijos taryba konstatavo, kad sprendimas reguliuoti kainas prieštarauja Konstitucijai.

„Iš tiesų trys ketvirtadaliai ūkių turi ne daugiau kaip penkias karves. Pagrindinė priemonė – kooperacija, kurios, deja, kol kas nėra. Šis įstatymas problemos neišspręs, turės tik neigiamas pasekmes. Tikiuosi, kad Seimas atsižvelgs į ekspertų pastabas”, – sako Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Taip pat laidoje tradicinė rubrika „Stebime valdžią”. Joje klausykite apie didėjančias valdžios išlaidas, apie sumanymą PSD mokėti ir per nemokamas atostogas, taip pat apie planuojamus žemės mokesčių pokyčius.