Ekonomika šiandien. Kiek mokesčių mokėtojams kainuoja išlaikyti valdžią?


Lietuvos laisvosios rinkos instituto autorinės laidos „Ekonomika šiandien” šios savaitės tema – didėjančios valdžios išlaidos.

Seimo Audito komitetas suskaičiavo, kad valdžiai išlaikyti pernai prireikė net dešimtadalio mokesčių mokėtojų pinigų – bene milijardo eurų. Ir tai – tik atlyginimams. Maža to, į skaičiavimus įtrauktos dar ne visos įstaigos, neįskaičiuotos savivaldybės ir jų viešosios įstaigos.

Žilvino Šilėno vedamoje laidoje apie tai diskutavo Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Glaveckas.

„Visos išlaidos lyginant su ankstesniais metais didėja, tai mus liūdina. Pavyzdžiui, pasižiūrėkime, į kokias komadiruotes 2015 m. vyko valdininkai. Sunku suvokti, kai į seminarus važiuoja po 7 ir daugiau žmonių, ir ne tik į kokį Briuselį, bet renkasi šalis, kur šilta: Maltą, Portugaliją, Ispaniją. Vis populiaresnės kelionės iš mokesčių mokėtojų pinigų tampa ir į Peru, Kiniją, Japoniją, Afriką. Klausimas, ką Lietuvos naudai valdininkai ten nuveikia, ar visada šios kelionės būtinos. Kitas dalykas – lėšos reprezentacijai. Institucijos šias lėšas suvokia kaip dovanas jubiliejų, švenčių proga, ką jos reprezentuoja – nežinau”, – stebisi J. Vaickienė.

Taip pat laidoje tradicinė rubrika „Stebime valdžią”. Ką naujo sugalvojo valdžia?