Ekonomika šiandien. Kaip tapti konkurencingesniems ir uždirbti daugiau?


Kaip tapti konkurencingesniems ir uždirbti daugiau? Apie tai pokalbis Žilvino Šilėno laidoje „Ekonomika šiandien”. Laidoje dalyvauja Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Šarūnas Kliokys.

„Reikia sukurti, kuo palankesnes sąlygas investicijoms. Mes tik skaičiuojame ir skaičiuojame, tik stebimės, kodėl Estijoje situacija gerėja sparčiau nei pas mus. Reikia daryti reformas, ne tik kalbėti apie jas”, – sakė Šarūnas Kliokys, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas.

Taip pat laidoje tradicinė rubrika „Stebime valdžią”. Joje – naujausių valdžios siūlymų santrauka ir analizė su komentarais: pritarti,  abejoti ar nepritarti naujiems siūlymams.

LLRI nepritaria siūlymui rinkimų dieną uždrausti prekiauti alkoholiu; taip pat siūlymui uždrausti privatizuoti energetikos įmones; naujiems bandymams reguliuoti žemės ūkio produkcijos supirkimo kainas.

Naujas siūlymas apmokestinti arbatpinigius – abejotinas. Anot Žilvino Šilėno, tikslas, kad arbatpinigius galėtų palikti mokėjimo kortele yra puikus, tačiau pasirinkta priemonė ˜– nepriimtina.

Siūlymas, kuriam LLRI pritaria – leisti įmonių pavadinimus anglų kalba.