„Ekonomika šiandien”. Ar leisime lietuviams pirkti žemę Lietuvoje?


Lietuvos laisvosios rinkos instituto autorinėje Žinių radijo laidoje „Ekonomika šiandien” pokalbis apie žemės pardavimo saugiklius ir siūlomas juos numatančio įstatymo pataisas.

„Šitie saugikliai pertekliniai, iškraipę žemės pardavimo rinką. Žemę parduoti norinčių ar galinčių yra milijonas, o pagal šį įstatymą galinčių ją pirkti – vos 200 000. Dėl to iškraipoma situacija rinkoje, mažėja ir kaina”, – dabar galiojantį įstatymą absurdišku vadina Lietuvos žemės savininkų sąjungos tarybos pirmininkas Gintaras Nagulevičius.

Laidos dalyviai abejoja, kad numatomi pataisymai situaciją pakeis iš esmės.

„Visą šį laikotarpį buvo žaidžiama žmonių lūkesčiais. Visi tikėjosi, kad užsieniečiai puls pirkti, ir žemė pabrangs. Ūkininkai tikėjosi, kad sukūrus saugiklius, kainos kris. Čia buvo melas, provokacija ir nieko daugiau. Visa eilė Konstitucijos pažeidimų. Ką valdžia siūlo dabar yra tik kosmetiniai pataisymai, kurie sukurto susipriešinimo nė kiek nesumažins, problemos nespręs”, – teigia Kęstutis Kristinaitis, UAB Korporacija „Matininkai” prezidentas.

Laidoje taip pat tradicinė rubrika „Stebime valdžią”, kurioje Žilvino Šilėno pastebėjimai dėl naujų svarbių valdžios sprendimų.