Ekonomika šiandien. Ar savivaldybės pirks skaidriau?


Seimas svarsto naujos redakcijos Viešųjų pirkimų įstatymo projektą, kuriuo į Lietuvos teisę perkeliama ES direktyva, tuo pačiu šiuo projektu siūloma reformuoti vidaus sandorio sampratą. Iki šiol perkančiosios organizacijos galėjo proteguoti sau priklausančias įmones ignoruodamos konkurencinę procedūrą ir be konkurso iš jų pirkdamos prekes ar paslaugas.

Naujame įstatymo projekte numatyta, jog nuo šiol norint pirkti vidaus sandorio pagrindu, bus privaloma užtikrinti, kad nėra pažeidžiama LR konkurencijos įstatyme nustatyta viešojo administravimo subjekto pareiga užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę. 2015 m. vidaus sandoriams buvo išleista apie 300 mln. eurų per metus. Tai reiškia, kad tiek pinigų išleidžiama neįsitikinant, ar šios lėšos panaudojamos efektyviai.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto autorinėje laidoje „Ekonomika šiandien”, pokalbis apie tai, ar savivaldybės pirks skairiau. Dalyvauja Konkurencijos tarybos Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėja Justina Paulauskaitė ir Jovita Petkuvienė, Viešųjų pirkimų tarnybos projektų administravimo ir ekspertinio vertinimo skyriaus vedėja.

Taip pat laidoje tradicinė rubrika „Stebime valdžią”. Laidą veda Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.